На Буковині понад 300 школярів взяли участь у майстер-класах «День зустрічі з професією»

На Буковині понад 300 школярів взяли участь у майстер-класах «День зустрічі з професією»

Сьогодні, 15 березня, у м. Сокиряни відбувся  «День зустрічі з професією». Понад 300 школярів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Сокирянського району, зокрема Сокирянської та Вашковецької об’єднаних територіальних громад взяли участь у профорієнтаційних майстер-класах. Зустрітися з учнями приїхали представники різних професій.

«Служба зайнятості запросила учнів 9-х класів не випадково. Адже саме в цей час дітям варто визначатися яку спеціальність опанувати, які здібності і таланти розвивати. Такі майстер-класи допомагають старшокласникам краще зрозуміти до чого лежить душа, які професії затребувані і перспективні, дізнатися більше про особливості роботи від майстрів своєї справи», - каже директор Чернівецького ОЦЗ Любов Кожолянко.

На 14 локаціях представлені професії, зокрема столяр, різьбяр, реставратор, кухар, модельєр, художник, дизайнер і не тільки. Майстер-клас провели і гончарі, адже Сокирянщина здавна славиться народними умільцями, котрі виготовляють глиняні вироби, це – і посуд, і мистецькі витвори. Іван Гончар з с. Коболчин багато років займається гончарством і керамікою, у сільській школі створив музей гончарства, а нині ділиться секретами гончарної справи із школярами. Тут дітей знайомлять з професіями, які мають давні традиції у цьому регіоні, а також сучасними, котрі затребувані на ринку праці. На одній з локацій презентують військових. На іншій – майстрів кулінарної справи, а це – кухарі, бармени, кондитери. Також є дизайнери, швачки, кравці. Загалом - 18 професій.

Про те, де можна опанувати презентовані професії, дітям розповідали представники навчальних закладів Чернівців та Сокирян, зокрема професійно-технічних. А для тих, хто ще не визначився із професійним майбутнім, профконсультанти Чернівецького обласного центру зайнятості пропонували пройти тестування на платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри Державної служби зайнятості «Моя професія – консультаційна мережа» та консультували.

Організатор майстер-класів, служба зайнятості району, цього дня подарувала дітям мандрівку у світ професій і мистецтва. А ще кожен міг зробити фото на згадку на тлі народної творчості Сокирянщини.