Платники Буковини спрямували більше 1,9 млрд. грн. єдиного внеску на пенсії та соцвиплати

Платники Буковини спрямували більше 1,9 млрд. грн. єдиного внеску на пенсії та соцвиплати

За січень – вересень 2018 року платники Чернівецької області перерахували до бюджету 1967,6 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, це на 38,2 млн грн більше за очікуваний показник. Порівняно з аналогічним періодом  минулого року забезпечено приріст надходжень на 427,6 млн грн. Про це повідомив в.о.начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

Сума надходжень єдиного внеску, що нарахували роботодавці на суми заробітної плати та винагороди за договорами ЦПХ, склала 1637,5 млн.грн., що склало 83,2 відсотки від загальних надходжень. Від фізичних осіб-підприємців та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність надійшло понад 219,9 млн.грн. Єдиний внесок нарахований на суми грошового забезпечення військовослужбовців перевищив 106,7 млн.грн.

Питання сплати єдиного внеску до державних цільових фондів є серед пріоритетів роботи фіскальної служби. За інформацією управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернівецькій області, в результаті заходів з детінізації ринку праці, тільки у вересні роботодавці оформили належним чином трудові відносини з 2582 буковинцями, а свою підприємницьку діяльність зареєстрували 733 фізичні особи.

У фіскальному відомстві вкотре наголошують, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується. 

Крім того, у разі несплати роботодавцем єдиного внеску, найманому працівникові такі періоди не зараховуються до страхового стажу.

Інформацію щодо реквізитів банківських рахунків для сплати єдиного соціального внеску можна отримати на офіційному порталі Територіальних органів ДФС у Чернівецькій області в розділі «Бюджетні рахунки» або у Центрах обслуговування платників.