Михайло Павлюк взяв участь у засіданні Координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху в Україні

Михайло Павлюк взяв участь у засіданні Координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху в Україні

26 лютого 2019 року під головуванням Прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана за участю в.о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайла Павлюк відбулось засідання Координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху в Україні.

У засіданні також взяли участь Міністр внутрішніх справ України Арсеній Аваков, народний депутат України Ігор Діденко, Державний секретар МВС Олексій Тахтай та інші члени Координаційної ради, народні депутати, представники місцевої виконавчої влади влади та місцевого самоврядування.

Учасники розглянули такі питання порядку денного:
1. Про стан аварійності та смертності на автомобільних дорогах та заходи щодо підвищення рівня безпеки дорожнього руху.
2. Про стан впровадження системи фіксації адміністративних порушень правил дорожнього руху в автоматичному режимі та пріоритетні напрямки підвищення рівня безпеки дорожнього руху роботи на 2019 рік.
3. Про подальші кроки з розширення системи автоматичної фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

"Ми маємо досягти не менше 30% зниження кількості аварій, зниження травм та смертності. В тих жахливих цифрах, які ми маємо сьогодні, це більше тисячі врятованих життів щороку і більше тисячі людей, які не постраждають унаслідок ДТП. Але все залежить від організації роботи всіх відповідних служб і тих, хто проектує, будує і контролює. Для кожного етапу ми маємо дати нові можливості, і вони вже створені", – підкреслив Володимир Гройсман.

Михайло Павлюк зауважив, що Чернівецька область є першою в Україні, де створено склад координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху, відповідно до розпорядження облдержадміністрації від 12.12.2017 №1158-р «Про координаційну раду з питань безпеки дорожнього руху».

«Впровадження Дорожнього фонду, децентралізація системи управління дорожнім господарством створюють нові необхідні умови для безпечних доріг та комфорту учасників автомобільного руху. Безпека руху вимагає підвищеної уваги. Якість автодоріг зростає, але так само як і статистика випадків перевищення швидкісного режиму та порушення інших ПДР. На відремонтованій або збудованій автомобільній дорозі, яка знаходиться біля ЗНЗ, ДНЗ, лікарень мають бути відповідні дорожні знаки. Спільна робота патрульної поліції, обласної виконавчої влади, Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області - системно працювати над збільшенням рівня безпеки на дорогах. Наша мета – єдиний голос та уніфіковані пропозиції, і обласна виконавча влада готова бути партнером для патрульної поліції, щоб показати позитивну динаміку покращення ситуації на дорогах за 2019 рік», – підкреслив в.о. голови ОДА.

Крім того, Михайло Павлюк зазначив, що виконання заходів з безпеки дорожнього руху у минулому році на дорогах державного значення було проведено успішно: встановлено та замінено 648 шт. дорожніх знаків при плані 600 шт., що складає 108% від річного плану; відремонтовано 5,9 км бар’єрного огородження при плані 5,8 км, що складає 101% від річного плану; встановлено 0,26 км нового металевого бар’єрного огородження при поточному середньому ремонті автодороги Н-03 Житомир-Чернівці; поновлено дорожню розмітку на 382,8 км проїжджої частини доріг при плані 370 км, що становить 103% від річного плану; нанесено розмітку на 291 пішохідному переході площею 3907 м2 при плані 280 пішохідних переходів, що складає 104% від плану на рік; вирубано поросль в смузі відводу на 50,3 км доріг при річному плані 50 км, що складає 100% від плану.

Проте в.о. голови ОДА зазначив, що цих заходів не достатньо, ситуація на дорогах і надалі залишається складною, та потребує швидкого реагування відповідних структур.

Варто зазначити, що проектом плану з організації безпеки дорожнього руху на 2019 рік за рахунок коштів державного бюджету на експлуатаційне утримання доріг загального користування державного значення заплановано встановлення та заміна 650 шт. дорожніх знаків, нанесення та поновлення дорожньої розмітки на 370 км покриття, влаштування розмітки на 280 шт. пішохідних переходів, встановлення та заміна 120 шт. напрямних стовпчиків, ремонт 6 км бар’єрного огородження, вирубка порослі на 50 км смуги відводу доріг.

З метою виконання Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, Служба автомобільних доріг подала до Укравтодору пропозиції на 2019 рік щодо встановлення 4-х світлофорних об’єктів зі звуковим сигналом, влаштування 9 шт. розв’язок кільцевого типу з малим діаметром центрального острівця, влаштування засобів примусового зменшення швидкості руху при в'їзді в населений пункт в кількості 4 шт., розміщення пішохідних переходів в межах населеного пункту з улаштуванням острівця безпеки із застосуванням шумових смуг та світлофору в кількості 20 шт., розміщення пішохідних переходів з облаштуванням їх освітленням автономного електрозабезпечення в кількості 15 шт.

Участь в обговорені питань також взяли представники неурядових громадських організацій.