Михайло Павлюк зустрівся з учасниками бойових дій на території інших держав, аби обговорити нагальні питання соціального захисту цієї категорії населення


  • 22/02/2019
Михайло Павлюк зустрівся з учасниками бойових дій на території інших держав, аби обговорити нагальні питання соціального захисту цієї категорії населення

Сьогодні, 22 лютого, в.о. голови облдержадміністрації Михайло Павлюк зустрівся з учасниками бойових дій на території інших держав, аби обговорити нагальні питання соціального захисту цієї категорії населення.
Та перш за все, за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, мужність та відданість, виявлені під час виконання військового обов'язку, патріотичне виховання молоді та активну громадянську діяльність, зідно Указу Президента України 36/2019, Михайло Павлюк нагородив орденом «За заслуги» III ступеня голову Чернівецької обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), учасника бойових дій в Афганістані Петра Рацу.
Так, на зустрічі говорили про лікування та оздоровлення учасників бойових дій, перевезення, земельні питання. Розбирали окремі ситуації, що мали місце в деяких районах області.
Воїнів-афганців у Чернівецькій області налічується 1600 осіб.
Одним із приоритетних напрямів є забезпечення санаторно-курортним лікуванням пільгових категорій громадян.
Так, за 2018 рік санаторно-курортне лікування у санаторіях, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України отримало 208 ветеранів війни, з них:
– 111 осіб з інвалідністю внаслідок війни, в тому числі 81 особа з числа осіб з інвалідністю, які приймали участь у бойових діях в Афганістані;
– 50 учасників бойових дій, в тому числі учасники бойових дій в Афганістані - 16 осіб. 
Щодо компенсаційних виплат, то на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни виплачено 111 особам на загальну суму 150,4 тис. грн.
Довічні державні стипендії для учасників бойових дій отримують 11 осіб (1497 грн. на особу).
Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування за 2018 рік отримали 1351 особа з інвалідністю у сумі 477,1 тис. грн. 
Отримання житла. Розпорядженням КМУ від 13.06.2018 № 404-р Чернівецькій області виділені асигнування в сумі 5 млн. 512 тис. 065 грн для забезпечення житлом 5-ти сімей. Кошти в повному обсязі перераховані в м. Чернівці, так як всі черговики є жителями м. Чернівці. Компенсація виплачена 5 сім’ям на загальну суму 5 162,1 тис. грн. (3 особам з інвалідністю на суму 3 413,1 тис. грн. та 2 сім’ям загиблого – 1 749 тис. грн.). Станом на 31.01.2019 дві сім’ї загиблих, одна особа з інвалідністю придбали квартири в м. Чернівці на вторинному ринку та одна особа з інвалідністю заключила договір купівлі-продажу майнових прав.

Коментарі