Обласна державна адміністрація співпрацюватиме з Українською академією лідерства

Обласна державна адміністрація співпрацюватиме з Українською академією лідерства

18 лютого в.о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк зустрівся з менеджером Чернівецького осередку Української академії лідерства Євгенією Матейчук, а також вихованцями Української академії лідерства у Чернівцях.

18- 20 лютого - річницю розстрілів на Майдані - однієї з найтрагічніших подій сучасної історії України. Хвилиною мовчання присутні вшанували  память Героїв Небесної Сотні, котрі віддали свої життя заради кращого майбутнього нашої держави.
Відтак, учасники заходу обговорили проблемні питання, котрі можуть вирішуватися завдяки об’єднанню зусиль молодих лідерів та обласної виконавчої влади.

«Я радий вітати вас в обласній державній адміністрації та на Буковині загалом. Чернівецька область – в релігійному та етнічному складі дуже розмаїта, але разом з тим, за останні століття не було жодного масштабного конфлікту, протистояння, коли б люди не порозумілися – люди завжди толерували, знаходили спільну мову, і переконаний: так буде й надалі. Ви маєте чудову можливість подорожувати Чернівецькою областю, знайомитися з новими людьми, знаходити нові контакти, - звернувся Михайло Павлюк до молодих людей. – Приємно, що  у вас є бажання змінювати нашу країну на краще, а в мене є глибоке переконання, що такі молодіжні ініціативи варто підтримувати».

Він підкреслив, що найкращим доказом важливості співпраці обласної виконавчої влади та  Української академії лідерства є сьогоднішня зустріч, котра власне, в першу чергу, дозволить  розвивати та втілювати молодіжні ініціативи, посилювати національно-патріотичне виховання молоді, організовувати спільні заходи просвітницького спрямування для розвитку міста та області.

«На порозі - весна. Озелення території, санітарна очистка, благоустрій - важливі заходи регіонального розвитку,  це не просто наше зобовязання, а глибинне внутрішнє переконання мешканців міста та області: ми всі підемо саджати дерева, озеленювати територію краю, і це наша відповідь тому всьому часом безчинству, котре можна зустріти, коли говоримо про ситуацію з прибиранням і те, що кожен може зробити на своєму місці. Будемо раді вашим  пропозиціям та допомозі у таких заходах», - відзначив Михайло Павлюк.

Неабиякий інтерес учасники академії лідерства виявили до процесу об'єднання громад на Буковині, зокрема, виявили бажання реалізувати проект спільно з місцевими громадами. Заручившись підтримкою обласної виконавчої влади молоді лідери вже заявили про низку цікавих ініціатив, які втілюватимуть в Чернівцях та області спільно з ОДА.

У свою чергу Євгенія Матейчук розповіла, що ідея створення академії з’явилася у 2014 році після Революції Гідності: «Це ідея людей, котрі вважали, що з’явився запит на те, щоб у владу приходили люди, які готові брати відповідальність на себе, і таких молодих людей треба виховувати». На сьогодні академія вже випустила 408 молодих людей (з них 12 - буковинців), а в цьому році ще 240 буде випущено.

Насамкінець було підписано Меморандум про співпрацю між обласною державною адміністрацією та громадською організацією «Українська академія лідерства».

Головна мета Меморандуму – розвиток національно-патріотичного виховання молоді, зміцнення української державності, задоволення суспільних інтересів молоді тощо.

Довідково.

У Чернівцях офіційно відкрили осередок Української академії лідерства 18 жовтня 2018 року. Чернівці стали 6-им містом, де запрацювала неформальна освітня програма для молоді.
Впродовж  дев'яти місяців тут навчаються 37 студентів віком від 18 до 20 років, серед яких немає жодного місцевого. Юнаки і дівчата - з Харкова, Луцька, Миколаєва, Львова, Києва і Санкт-Петербурга. Одним із проектів, який реалізується –  
«Відкритий простір». Студенти працюють над створенням скверу з відкритим лекторієм на вулиці Й. Главки біля будинку Ольги Кобилянської.