Михайло Павлюк вручив Блаженнішому Епіфанію найвищу нагороду від обласної виконавчої влади - відзнаку обласної державної адміністрації «На славу Буковині»

Михайло Павлюк вручив Блаженнішому Епіфанію найвищу нагороду від обласної виконавчої влади - відзнаку обласної державної адміністрації «На славу Буковині»

По завершенню богослужіння у храмі преподобної Параскеви Сербської,що сьогодні відбувалося у Чернівцях, Блаженніший Епіфаній звернувся до вірян: «Цьогоріч 6 січня Україна отримала історичний документ - Томос про надання автокефалії Українській Православній церкві. Не одне покоління очікувало на цю подію, молило Бога про церковну незалежність для нашої країни. Ми всі з вами - не лише учасники, а й творці цієї історичної події. Згадаймо й тих, хто віддав життя, борячись за Україну - наших новітніх Героїв, учасників Революції Гідності та антитерористичної операції. Вони змінили хід української історії, - зазначив митрополит Київський і всієї України. - Спільними зусиллями церква та держава досягли успіху у відновленні історичної правди, незважаючи на всі випробування. Всі ми разом служимо Богові, відстоюємо інтереси української держави та українського народу. Наше майбутнє - в єдиній церкві та Україні. Духовенство, Президент України, Верховна Рада України, представники влади у всіх регіонах України, кожен свідомий українець закладали підвалини Єдиної Православної церкви. Рухаємося вірним шляхом, який вказав нам Господь. Молимося за єдність, прагнемо в любові та мирі будувати державу та церкву».
Вітаючи Блаженнішого Епіфанія, в.о. голови ОДА Михайло Павлюк наголосив:
«Сьогодні - велика честь, відповідальність та просто невимовна радість вітати Вас, Блаженніший, на Вашій рідній землі. Вбачаю, що найголовніше сьогодні - бачити щасливі обличчя вірян. Сьогодні Вас вітає вся Буковина, вас вітає та громада, яка десятками років молилась та вірила у створення Єдиної Православної церви. І воля Божа звершилася. Наразі Українська Православна церква - юридично визнана, підтримана міжнародною спільнотою, затребувана суспільством. Хочу додати, що місцева влада на Буковині докладатиме всіх зусиль для імплементації рішень центральної влади, адже ми усвідомляємо важливість сьогочасних подій для розвитку української державності. Вдячні Вам за надважку місію, яку Ви взяли на себе. І на цьому шляху буковинці разом з Вами».
Михайло Павлюк вручив Блаженнішому Епіфанію найвищу нагороду від обласної виконавчої влади - відзнаку обласної державної адміністрації
«На славу Буковині», відзначивши величезний вклад митрополита у відродження духовного життя України та піднесення авторитету православ'я.