Відбулась нарада із сільськими головами Вижниччини щодо активізації процесу добровільного об’єднання та приєднання територіальних громад

Відбулась нарада із сільськими головами Вижниччини щодо активізації процесу добровільного об’єднання та приєднання територіальних громад

З метою проведення роз’яснювальної роботи щодо переваг об’єднання територіальних громад 15 лютого 2019 року, на базі Вижницької райдержадміністрації заступник директора Департаменту регіонального розвитку – начальник управління з питань децентралізації та розвитку місцевого самоврядування ОДА Любов Олійник спільно з головою Вижницької райдержадміністрації Русланом Сенчуком та головою районної ради Михайлом Андрюком за участі представників ЧВП установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», провели нараду із Берегометським селищним головою й сільськими головами сіл Долішній Шепіт, Лукавці та Мигове щодо створення Берегометської об’єднаної територіальної громади. Крім цього, на нараді були присутні голови сіл Банилів, Коритне та Слобода – Банилів щодо добровільного приєднання до вже існуючих на цей час ОТГ у Вижницькому районі.

На цей час в районі існує дві об’єднані територіальні громади – Вижницька та Вашківецька. Кабінет Міністрів України розпорядженням від 21.11.2018 №943-р затвердив зміни до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області. В частині Вижницького району передбачено створення та укрупнення трьох ОТГ – Вижницької, Вашківецької та Берегометської.

Під час обговорення з очільниками сіл питання добровільного об’єднання, представники органів виконавчої влади та експерти наголосили на необхідності дотримання методики формування ОТГ, враховуючи при цьому інтереси жителів населених пунктів. Фахівці надали роз’яснення щодо особливостей реформи децентралізації, метою якої є створення спроможних об’єднаних територіальних громад та передача їм значних повноважень і фінансових ресурсів. Також навели приклади якісних змін у громадах, які об’єдналися.

Присутніх сільських голів закликали активізувати процес реформи децентралізації, адже саме завдяки їй в ОТГ з’являється можливість розвиватися, покращити інфраструктуру, удосконалити освітню галузь в контексті впровадження концепції Нової української школи та Нового освітнього простору, а також покращити систему охорони здоров’я. Децентралізація – це одна з реформ в Україні, результати якої відчутні уже зараз, про що свідчать факти.

Так, обласна державна адміністрація підтримує ініціативи кожної громади, однак у межах чинного законодавства. Для того, щоб ініціативи не суперечили законодавству, облдержадміністрація готова надати всю необхідну інформаційно-методологічну підтримку.