Михайло Павлюк дав низку доручень щодо врегулювання проблеми взаємодії ОТГ та РДА


  • 11/02/2019
Михайло Павлюк дав низку доручень щодо врегулювання проблеми взаємодії ОТГ та РДА

Підсумки виконання місцевих бюджетів області за 2018 рік та завдання щодо ефективного їх виконання упродовж 2019 року підбито на апаратній нараді, яку сьогодні провів в.о. голови ОДА Михайло Павлюк.

Як повідомила директор Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Анжела Дякова, за 2018 рік до загального та спеціального фондів місцевих бюджетів області надійшло доходів (без трансфертів) у сумі 3,5 млрд.грн., що на  12,1% більше, ніж за відповідний період минулого року.

До загального фонду мобілізовано 3 млрд. грн., що на 114,4 млн. грн. більше уточненого плану. Забезпечено виконання планових показників в цілому по обласному бюджету, бюджетах м. Чернівців і м. Новодністровськ, усіх районів та об’єднаних територіальних громад області (крім ОТГ с. Тереблече і м. Кіцмань).

Посадовець також зауважила, що станом на 07.02.2019 затверджено 194 місцевих бюджетів на 2019 рік, або 99% від їх загальної кількості (196 бюджетів).

На сьогодні незатвердженими залишаються 2 сільських бюджети:

бюджет с. Зелена Кельменецького району;

бюджет с. Санківці Хотинського району ).

Анжела Дякова повідомила, що нині існує проблема взаємодії ОТГ з районними державними адміністраціями (зокрема, Заставнівської, Кіцманської ОТГ та Новодністровської ОТГ з Сокирянською РДА). Вона полягає у тому, що немає домовленості щодо передачі на фінансування з тих чи інших бюджетів закладів бюджетної сфери, виділення коштів на утримання бюджетних установ, які надають послуги як жителям району, так і ОТГ.

За підсумками розгляду зазначених питань Михайло Павлюк дав доручення головам райдержадміністрацій, рекомендував Чернівецькому та Новодністровському міським головам та головам ОТГ забезпечити безумовне виконання вимог, викладених в оглядовому листі Департаменту фінансів ОДА від 05.02.2019 №02-18/99 «Про наслідки проведення експертизи  рішень сесій районних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад щодо дотримання норм чинного законодавства при затвердженні відповідних бюджетів на 2019 рік».

«Голові Сокирянської райдержадміністрації Петру Безкупському необхідно забезпечити неухильне виконання вимог Бюджетного кодексу України щодо передачі бюджетних установ, що функціонують на території с. Ломачинці на фінансування з бюджету Новодністровської об’єднаної територіальної громади, - зазначив в.о. голови ОДА. – Водночас прошу керівництво Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області та Головного управління Державної казначейської служби України в Чернівецькій області провести перевірку правильності і законності фінансування бюджетних установ с. Ломачинці з районного бюджету Сокирянського району».

 

Коментарі