Галузі охорони здоров’я та освіти координують діяльність у напрямку протидії кору в області

Галузі охорони здоров’я та освіти координують діяльність у напрямку протидії кору в області

8 лютого на базі ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» відбулось чергове засідання оперативного штабу з реагування на епідемічну ситуацію із захворюваності на кір в області.

У заході взяли участь керівництво Департаменту охорони здоров'я ОДА,  Департаменту освіти і науки ОДА, Чернівецького обласного лабораторного центр МОЗ України, а також головні лікарні центрів ПМСД та завідуючі амбулаторій загальної практики – сімейної медицини окремих районів та ОТГ.

На початку засідання штабу в.о. директора Чернівецького обласного лабораторного центр МОЗ України Наталія Гопко відзначила, що за останній тиждень рівень захворюваності на кір в області, у порівнянні з попереднім, знизився на 23%. Однак кількість недужих все одно залишається чималою, а із закінченням карантину в освітніх закладах існує ризик виникнення нових спалахів.

Відтак, фахівці зосередили увагу на питанні щодо вакцинації дитячого населення в області проти кору. Зокрема, проаналізували  рівень проведених щеплень серед дітей у закладах освіти, відповідно до статистичних даних Департаменту освіти і науки ОДА, та інформації головних лікарів. Також учасники засідання проаналізували кількість загалом невакцинованих проти кору дітей та віддеференціювали статистичні дані за декількома критеріями – діти, нещеплені у зв’язку з релігійними переконаннями батьків, діти, нещеплені через протипокази до вакцинації, діти, нещеплені у зв’язку з немотивованою відмовою батьків.

Визначено необхідність координації діяльності та активізації співпраці закладів системи охорони здоров’я та закладів освіти на кожній окремій території краю. Також передбачено, що в закладах освіти організовуватимуть батьківські збори, під час яких тамтешні медики проводитимуть роз’яснювальну роботи з питань вакцинації. Крім того, в окремих навчальних закладах заплановано розгорнути тимчасові пункти імунізації та скерувати туди відповідні мобільні бригади медичних працівників.  

Під час засідання керівники медичних закладів цікавились забезпеченням вакциною проти кору. Заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Марія Поліщук поінформувала, що вакцина є в достатній кількості і детально пояснила механізм розподілу імунобіологічного препарату та його скерування у структурні підрозділи ЛПЗ.

Окремо було порушено питання вакцинації дорослого населення проти кору, передусім з груп ризику.