Реформа надання адмінпослуг: до 2020 року в області функціонуватимуть 35 ЦНАПів


  • 04/02/2019
Реформа надання адмінпослуг: до 2020 року в області функціонуватимуть 35 ЦНАПів

Чернівецька область підтримала ініціативу Президента України щодо створення дорожньої карти позитивних змін в країні на наступні 3 роки та розробила напрямки перспективного розвитку області на 2019 – 2021 роки, один з яких - надання адміністративних послуг.

Реформа надання адміністративних послуг є однією із основ успішного процесу децентралізації в Україні. В період реформування адміністративної системи в Україні, організація ЦНАП у новостворених об’єднаних територіальних громадах підвищує доступність та ефективність надання послуг на місцевому рівні.

В області діють 18 центрів надання адміністративних послуг (1- ЦНАП Чернівецької міської ради,  9 ЦНАПів при Герцаївській, Заставнівській, Кельменецькій, Кіцманській, Новоселицькій, Путильській, Сокирянській, Хотинській районних державних  адміністраціях), 8 ЦНАПів, утворених в Новодністровській,  Глибоцькій, Сокирянській, Недобоївській,  Великокучурівській, Волоківській, Сторожинецькій та Кострижівській ОТГ).

П’ять ОТГ (Вашківецька,  Вашковецька,  Мамаївська,  Тереблеченська,  Усть-Путильська) завдяки підтримці програми «U-LEAD з Європою» створюють сучасні центри надання адмінпослуг. Їх відкриття планується у I кварталі 2019 року.

Ще шість ОТГ (Вижницька, Великокучурівська, Кіцманська,  Новодністровська,  Недобоївська,  Рукшинська) отримали технічне завдання та працюють над модернізацією ЦНАП. Вони почнуть функціонувати у II-III кварталі 2019 року.

Разом з тим, у період з 15 листопада 2018 року по 31 січня 2019 року тривав прийом заявок на участь у  3 Раунді  Програми «U-LEAD з Європою». Від Чернівецької області подали заявки на участь у вищезазначеній Програмі 16 органів місцевого самоврядування.

Після завершення процесу створення ЦНАП в  Чернівецькій області функціонуватимуть 35 таких центрів. Таким чином, 95,5% мешканців області будуть забезпечені якісними адміністративними послугами з доступністю до ЦНАП у межах 10 хвилин.

Схему планування розширення мережі ЦНАПів у Чернівецькій області можна переглянути тут.

Коментарі