Михайло Павлюк взяв участь в семінарі «Управління різноманіттям для соціально-економічного розвитку»

Михайло Павлюк взяв участь в семінарі «Управління різноманіттям для соціально-економічного розвитку»

28 січня 2019 року в.о. голови Чернівецької облдержадміністрації Михайло Павлюк взяв участь у семінарі в рамках проекту «Управління різноманіттям для соціально-економічного розвитку».

Семінар складався з 3-х секцій: «Місцеві аспекти об’єднання: виклики та рішення», «Добре врядування в етнічно різноманітних регіонах: міжнародні приклади», «Сталий розвиток об’єднаних громад». Захід відбувався за участю першого секретаря Представництва ЄС в Україні Бенедикта Херманна, заступника директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Андрея Хорвата і провідного аналітика Європейського центру з питань меншин Зори Попової, голів ОТГ, Центр Розвитку Місцевого Самоврядування та НГО.

Метою зустрічі було обговорення реформи децентралізації та її регіональних особливостей, питання обміну досвідом між громадами з різноманітним етнічним складом населення, особливості транскордонного співробітництва задля регіонального соціально-економічного розвитку.

«Дуже приємно, що Чернівецька область - одна з перших, які розпочали впроваджувати реформу децентралізації. Бути лідером непросто, це означає бути в числі перших – тобто, якоюсь мірою саме на нашу долю випало тестувати всі підводні камені процесу децентралізації. Але вже сьогодні бачимо позитивні зрушення і плоди цієї реформи: більше повноважень на місцях, більше фінансів на місця, але й відповідальності за ефективність роботи на місцях теж більше. Переконаний, що сильна, спроможна громада з достатньою економічною активністю на власній території, з ініціативними, працьовитими людьми забезпечить гідний рівень життя населення», – зауважив Михайло Павлюк.

В.о. голови ЧОДА також зазначив, що сьогодні 33 об’єднаних територіальних громади перебувають у прямих міжбюджетних відносинах з Державним бюджетом України, отримали повноваження і ресурси у міст обласного значення та державну фінансову підтримку у вигляді субвенції на інфраструктуру.

«Зараз Чернівецька область показує всій країні хороший приклад з впровадження реформи децентралізації. Хочу наголосити, що  навіть, якщо ОТГ є не дуже великою територіально, надзвичайно важливо підтримувати її розвиток і стимулювати до активної діяльності на території цієї громади», – наголосив перший секретар Представництва ЄС в Україні Бенедикт Херманн.

Заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Андрей Хорват сказав: «Сьогодні у цій залі ми розмовляємо щонайменше двома, трьома мовами – це різноманіття. Так само і на всій території України, зокрема на Буковині, ми маємо різноманіття. Дуже важливо, щоб ця несхожість допомагала  єднатись, а не навпаки – породжувала конфлікти чи суперечки. Тому, переконаний, що реформа з децентралізації є першим кроком до єдності і розуміння українського народу».

Загалом, виконавча влада області впевнена, що за підтримки європейських партнерів вдасться стимулювати Україну, зокрема Чернівецьку область, для всіх рівнів європейської інтеграції, починаючи з сіл і до макрорегіонів, і Буковина відповідатиме лозунгу Європейського Союзу «Єдність в різноманітності».