Місцеві громади Буковини за ліцензії на продаж підакцизних товарів отримали понад 12,5 млн. грн.

Місцеві громади Буковини за ліцензії на продаж підакцизних товарів отримали понад 12,5 млн. грн.

За інформацією Головного управління ДФС у Чернівецькій області, станом на 1 січня 2019 року усього в області діє 4682 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами по 2181 суб’єктах господарської діяльності.

Упродовж 2018 року анульовано 802 ліцензії, з них: - на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 460,  на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 342. В тому числі у зв‘язку із встановленням факту продажу неповнолітнім анульовано 19 ліцензій.

У зв’язку з несплатою чергового квартального платежу було призупинено дію 193 ліцензій, з них: на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 131 ліцензії; на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 62 ліцензій.

З метою зменшення тіньового обігу підакцизних товарів, податковими аудиторами фіскального відомства у 2018 році проведено 243 фактичні перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів та інших підакцизних товарів.

Найбільш поширеними порушеннями були роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін – 119 випадків; роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими за встановлені максимальні роздрібні ціни – 36 випадків; роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій – 30 випадків; порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку – 21 випадок; порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв на розлив суб’єктом господарювання без статусу суб’єкта громадського харчування –  27 випадків; а також зберігання та реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку, роздрібна торгівля алкогольними напоями через ЕККА не зазначений у ліцензії та ін.

За результатами проведених перевірок та інших заходів застосовано фінансових і штрафних санкцій на загальну суму 3,6  млн. грн., з них фінансових санкцій за порушення вимог Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» – 3,3 млн. грн.

Крім того, за 2018 рік до суб‘єктів господарювання, які здійснюють діяльність в сфері реалізації пального за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН, несплати узгодженої суми грошового зобов‘язання, неподання/несвоєчасне подання декларацій акцизного податку та за порушення платіжної та звітної дисципліни застосовано майже 0,4 млн. грн. штрафних санкцій.

Впродовж 2018 року, за ліцензування оптової(роздрібної) торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами надійшло до місцевих скарбниць Буковини понад 12,5 млн. грн., що склало 105,9 відсотків виконання доведеного індикативного показника.