У рамках реформування системи охорони здоров’я в області у 2019 році побудують 9 нових амбулаторій сімейної медицини

У рамках реформування системи охорони здоров’я в області у 2019 році побудують 9 нових амбулаторій сімейної медицини

Їх забезпечень автотранспортом та сучасним медичним обладнанням

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, на модернізацію закладів охорони здоров’я у сільській місцевості передбачено за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевому бюджету області понад 197 тисяч гривень.

Як інформує заступник начальника управління – начальник відділу реформ медицини Департаменту охорони здоров’я ОДА Альона Чайковська, Наказом від 26.07.2018 року №187 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на Буковині затверджено будівництво 9 нових амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. Зведення даних приміщень здійснюється  за рахунок передбаченої субвенції з Державного бюджету та на умовах співфінансування з місцевими бюджетами у розмірі 10% від вартості будівництва – більше 48 тисяч гривень.

При цьому, медзаклади-новобудови забезпечать службовим автотранспортом. Зокрема, передбачається придбання 9 машин загальною вартістю 4,5 мільйони гривень.

Також для нових закладів первинної медичної допомоги заплановано отримання повного комплекту сучасного медичного обладнання, передбаченого законодавством.

Водночас в області службовим автотранспортом та необхідною медичною апаратурою дооснастять й інші установи первинної ланки. В цілому нове медобладнання заплановане для 41 закладу охорони здоров’я «первинки».

Передбачається, що перші в області новозбудовані сімейні амбулаторії будуть здані в експлуатацію вже через декілька місяців. Це – два заклади первинної ланки Глибоцького району.

Наразі ж усі амбулаторії області забезпечені доступом до мережі Інтернет, а також 96% (178 із 186 закладів) укомплектовані комп’ютерною технікою.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Оксана Андрієць прокоментувала зазначене питання.

Важливість будівництва нових амбулаторій важко переоцінити, адже це не тільки розширить інфраструктуру закладів первинної мережі в області. Зведення нових об’єктів дозволить зробити надання первинної медичної допомоги більш доступним для населення тих територій, де раніше спостерігались певні проблеми. Водночас, нові амбулаторії покращать надання медичних послуг в плані осучаснення та слідування європейським стандартам.  Обласна виконавча влада робить все можливе для того, щоб всі мешканці області, незалежно від статків і території проживання, мали змогу отримати гарантований пакет медичних послуг, який надає держава.

(на фото - будівництво амбулаторії в селі Чагор Глибоцького району).