Розбудова мережі центрів надання адміністративних послуг у 2019-2020 роках

Розбудова мережі центрів надання адміністративних послуг у 2019-2020 роках

Розбудова мережі центрів надання адміністративних послуг у 2019-2020 роках

Сьогодні, 16 січня, директор Департаменту регіонального розвитку обласної державної адміністрації, Віктор Подорожний бере участь у нараді з питань розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг у 2019-2020 роках під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Л. Парцхаладзе.

Під час наради будуть розглянуті питання фінансування пріоритетних проектів, зокрема, створення Центрів надання адміністративних послуг, розвитку мережі ЦНАП у регіонах та участі у 3 раунді відбору заявок органів місцевого самоврядування – кандидатів учасників Програми «U-LEAD з Європою». Крім цього, буде обговорено перспективний план розвитку мережі ЦНАП кожного з регіонів, учасників наради.

Реформа надання адміністративних послуг є однією із основ успішного процесу децентралізації в Україні. В період реформування адміністративної системи в Україні, організація ЦНАП у новостворених об’єднаних територіальних громадах підвищує доступність та ефективність надання послуг на місцевому рівні, а також показує в практичній площині, які результати громадяни можуть отримати від впровадження реформи децентралізації.

Одним з механізмів створення якісної мережі ЦНАП, зокрема, в частині отримання матеріальної допомоги (меблів, офісної техніки, програмного забезпечення, розробці нового дизайну та зонування приміщень ЦНАПу) – можливість участі у Програмі «U-LEAD з Європою», яка є однією з найбільших програм міжнародної технічної допомоги для України з підтримки децентралізації.

За результатами 1 Раунду Програми «U-LEAD з Європою»  отримали технічне завдання від експертів Програми та планують відкриття сучасного ЦНАП впродовж I кварталу 2019 року 5 ОТГ, а саме: Вашківецька, Вашковецька, Мамаївська, Тереблеченська та Усть-Путильська.

За результатами 2 Раунду вищезазначеної Програми отримали технічне завдання та працюють над модернізацією ЦНАП 6 ОТГ: Вижницька, Великокучурівська, Кіцманська, Новодністровська, Недобоївська та Рукшинська громади.

За умов успішного виконання вищезазначеними ОТГ технічних вимог  Програми «U-LEAD з Європою, сучасні модернізовані ЦНАП почнуть функціонувати у II-III кварталі 2019 року.  

Крім цього, з 15 листопада 2018 року розпочато прийом заявок на участь у 3 раунді  Програми «U-LEAD з Європою». За останньою інформацією, отриманою від об’єднаних громад області, планують подавати заявки на участь у вищезазначеній Програмі ще 10 ОТГ:  Волоківська, Глибоцька, Кострижівська, Клішковецька, Красноїльська, Магальська, Мамалигівська, Сторожинецька, Хотинська та Юрковецька громади.

На цей час заявки на участь в 3 Раунді Програмі U-LEAD з Європою вже подали 4 ОТГ – Волоківська, Клішковецька, Сторожинецька та Кострижівська.

Враховуючи те, що конкурсний відбір завершується 31 січня 2019 року, обласна державна адміністрація рекомендує об’єднаним територіальним громадам активізувати подання заявок на участь у Програмі.