На «Памірі» фестивалили в честь Дня незалежності України

На «Памірі» фестивалили в честь Дня незалежності України

25 та 26 серпня 2018 року на під патронатом голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука, з нагоди Дня незалежності України на горі Томнатик, де розташована колишня військова радіолокаційна станція «Памір» (біля с. Шепіт, Путильського району Чернівецької області) відбувся фестиваль «Любіть Буковину, бо вона того варта».

Сильні дощі, що були напередодні, зашкодили учасникам зійти на гору Яровицю – найвищу вершину Буковинських Карпат, що входить до складу так званих Покутсько-Буковинських Карпат. Проте, для гостей було багато інших занять та розваг.

В куполі, який був розфарбований цього року червоно-чорним українським орнаментом, фахівці Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування провели конференцію з питань розвитку сільських територій за участі делегацій 5 областей.

Для гарного відпочинку учасників фестивалю, на горі працювала ярмарка. Гості куштували  страви національної гуцульської кухні, могли придбати сувенірну продукцію, продукти бджільництва, вироби з дерева та лози, насолодитись виступами народних колективів та молодіжних бардів, відвідати показові виступи (патріотичного спрямування): техніки, засобів порятунку, кінологів. Ввечері відбулася етно-дискотека та фаєр-шоу «Тіні вогню».

«Ми проводимо ці заходи з нагоди 27 річниці незалежності України і 100-річчя української державності, - зауважив голова облдержадміністрації. - Багато поколінь воювали за свою державу. Ми її отримали. За незалежність треба боротися кожного дня і кожної хвилини. Ми з вами відповідальні за минуле і майбутнє нашої держави. Любіть свою землю, свою Україну».

Голова облдержадміністрації Олександр Фищук розповів про плани подальшого розвитку фестивалю, зауваживши, що першочерговими завданнями є забезпечення проїзду: «Вчора дорога була добра, ми забезпечили проїзд, проте через зливи дорогу знову розмило. Треба над цим працювати». Також він повідомив про те, що розглядається можливість здійснити ремонт колишніх казарм військової частини, які присутні на Томнатику, аби туристи могли там зупинятись.

За словами начальника відділу туризму ОДА, цього року фестиваль обійшовся в 120 тис.грн., з яких близько 75 тис.грн. витрачено на розфарбовування одного з куполів. «Окремі витрати понесли лісівники, які підсипали лісові дороги», - сказав Володимир Фурдига.

До фестивалю все більший інтерес проявляють представники інших областей України. Об’єкт радіолокаційної станції та неймовірна краса буковинських Карпат зачаровує та приваблює все більшу кількість людей провести тут вихідні та відзначити День незалежності.

Також цьогоріч фестиваль допоміг здійснити мрію 35-річного буковинця Сергія, хворого на ДЦП, – побачити Карпати. За сприяння ОДА хлопця було доправлено на гору Томнатик, де він у супроводі волонтерів зміг стати учасником святкових заходів.

Більше фото на нашій сторінці у фейсбук.