Недобоївська та Сторожинецька ОТГ стали прикладом позитивного впливу реформи децентралізації на життя людей

Недобоївська та Сторожинецька ОТГ стали прикладом позитивного впливу реформи децентралізації на життя людей

Розпочався шостий рік реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади на території країни. Реформа децентралізації показала, що є однією з найбільш успішних в Україні, забезпечує створення комфортних умов для кожної людини  в своїй громаді. Реформа дієва, а її результати свідчать, що для побудови сильних громад, а отже і сильної країни, обрано правильний шлях.

У Чернівецькій області, як зазначає Видання «Книга успіхів», яке здійснене в рамках Проекту ПУЛЬС, що реалізується Асоціацією міст України за підтримки USAID, в ІV кварталі 2018 року прикладом позитивного впливу реформи децентралізації на життя людей стали Недобоївська та Сторожинецька ОТГ.

Отримавши завдяки реформам нові повноваження та ресурси, органи місцевого самоврядування мають можливість спрямовувати бюджети на покращення комфорту та підвищення якості життя у громадах. Посібник визначає декілька сфер, у яких себе змогли проявити громади, серед яких і місцеві фінанси, економічний розвиток громад, енергоефективність, ЖКГ, охорона здоров’я, освіта, соціальні проекти, адміністративні послуги, організація роботи й комунікація з громадою та безпека громади.

Недобоївська сільська рада ОТГ активно залучає громадськість до розвитку громади, участі у бюджетному процесі, надає можливості вільного доступу до інформації, а також забезпечує відкритість та прозорість діяльності місцевої ради. На даний час в громаді діє цільова програма «Бюджет участі Недобоївської об’єднаної територіальної громади», яка встановлює й регулює систему взаємодії органу місцевого самоврядування та жителів громади щодо реалізації проектів за рахунок коштів місцевого бюджету. За ці кошти у селах громади впроваджуються п’ять проектів, які отримали найбільше голосів жителів ОТГ в рамках конкурсу Програми. У с. Ставчани облаштовано відпочинково-дослідницьку зону в дендрологічному парку поруч зі школою, у с. Керстенці укріплено укіс центральної дороги, а також відремонтовано методичний кабінет у дитсадку, у с. Долиняни та с. Недобоївці встановлено дитячі ігрові майданчики.

Сторожинецька ОТГ у рамках реалізації Меморандуму про долучення Чернівецької області до Всеукраїнського проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізується у співпраці з Міністерством науки і освіти України, відкрито комунальну установу «Сторожинецький інклюзивно-ресурсний центр». Тепер понад 200 дітей з особливими освітніми потребами зможуть здобувати тут дошкільну та загальну середню освіту. Основним напрямком діяльності закладу є надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження компенсуючого типу учнів спеціальних загальноосвітніх шкіл.

У 2018 році на облаштування Центру виділено 370 тис. грн, зокрема 200 тис. грн - з субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, які спрямовані на закупівлю обладнання для інклюзивно-ресурсного центру, 120 тис. грн – кошти місцевого бюджету та 50 тис. грн – благодійні внески, які спрямовано на проведення ремонтних робіт та закуплю обладнання. Громада виділила для розміщення Центру приміщення площею 120 кв.м.