Михайло Павлюк дав доручення терміново прийняти рішення щодо певних сільських бюджетів на 2019 рік


  • 08/01/2019
Михайло Павлюк дав доручення терміново прийняти рішення щодо певних сільських бюджетів на 2019 рік

Департамент фінансів ОДА  повідомляє, що в області підходить до завершення процес затвердження місцевих бюджетів. 188 зі 196 місцевих рад виконали вимоги Бюджетного кодексу України та затвердили свої бюджети до 25 грудня 2018 року. Ще по 4 місцевих бюджетах, по яких перші місцеві вибори до рад об’єднаних територіальних громад відбулись 23 грудня 2018 року, бюджетний процес триває і завершиться до кінця  січня 2019 року.

В той же час викликає стурбованість те, що на сьогодні в області залишаються незатвердженими чотири сільських бюджети, зокрема: с. Зелена Кельменецького району, с. Олексіївка Сокирянського району, с. Санківці Хотинського району та с. Киселів Кіцманського району.

У цьому випадку здійснення видатків бюджету може відбуватися на основі тимчасового розпису лише на цілі, визначені у рішенні про місцевий бюджет на попередній бюджетний період. При цьому щомісячні бюджетні асигнування місцевого бюджету сумарно не можуть перевищувати 1/12 обсягу бюджетних призначень, встановлених рішенням про місцевий бюджет на попередній бюджетний період.

Зазначене досить негативно вплине на розвиток вказаних сіл, оскільки  відсутність бюджету не дає змоги здійснювати розподіл вільного залишку коштів, що утворився станом на 01.01.2019,  залучати додаткові надходження до сільського бюджету упродовж року, здійснювати капітальні видатки, тощо.

Беручи до уваги усе вищевикладене, з метою дотримання вимог діючого бюджетного законодавства та забезпечення нормального функціонування діючих на території вищезазначених сільських рад бюджетних установ в.о. голови облдержадміністрації Михайло Павлюк дав доручення головам відповідних районних державних адміністрацій невідкладно вжити заходів щодо активізації роботи з головами і депутатським корпусом  зазначених сільських рад та термінового прийняття рішень про відповідні сільські бюджети на 2019 рік.

Коментарі