10 дітей-сиріт у 2018 році забезпечено власним житлом, 13 – соціальним житлом

10 дітей-сиріт у 2018 році забезпечено власним житлом, 13 – соціальним житлом

Сьогодні під час прес-конференції в.о. начальника служби у справах дітей ОДА Інна Савісько розповіла про використання коштів субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа.

Законом України «Про Державний бюджету України на 2018 рік» Чернівецькій області на відповідні потреби передбачена субвенція в розмірі- 6386,4 тис. грн.

Для прийняття рішень щодо визначення напрямів та об’єктів, на які буде спрямовано субвенцію, розпорядженням обласної державної адміністрації від 21 червня 2018 року № 591-р «Про обласну комісію» створена відповідна комісія, затверджено її склад та положення. Проведено 5 засідань зазначеної комісії.

За результатами розгляду пропозицій, поданих районними державними адміністраціями, об’єднаними територіальними громадами, комісією вирішено рекомендувати обласній державній адміністрації визначити об’єктами нерухомості, придбання яких здійснюватиметься за рахунок коштів субвенції:

 приміщення для дитячого будинку сімейного типу (с.Тисовець Сторожинецького району);

 вісім житлових приміщень, як житло для десяти осіб зазначеної категорії на правах власності на території м. Вижниця та смт. Берегомет Вижницького району, с.Кам’яна та с.Банилів-Підгірний, с.Великий Кучурів, с.Бобівці Сторожинецького району;

шість житлових приміщень, які будуть використані як соціальне житло для 13 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування      (с. Чудей Сторожинецького району, м.Вижниця, м.Вашківці, с.Карапчів, с.Іспас Вижницького району).

Крім того, у 2018 році планувалось будівництво  приміщення для дитячого будинку сімейного типу  (Великокучурівська ОТГ).  20.06.2018 року на позачерговій сесії Великокучурівської сільської ради Сторожинецького району прийнято рішення про виділення земельної ділянки для будівництва ДБСТ. Земельній ділянці присвоєно кадастровий номер.

Кошти використані в повному обсязі.

Також Інна Савісько повідомила, що в наступному, 2019 році, сума на зазначені цілі зросте у двічі.

В області діє 17 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 113 дітей та 51 прийомна сім’я, в яких виховується 117 дітей. Впродовж 2018  року створено 3 прийомних сім’ї та 3 дитячих будинки сімейного типу на базі прийомних сімей, до яких влаштовано 21 дитину. Загалом до сімейних форм виховання влаштовано 95% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.