Ігор Богатирець: «Доходи місцевих бюджетів зростають»


  • 26/12/2018
Ігор Богатирець: «Доходи місцевих бюджетів зростають»

Заступник голови ОДА Ігор Богатирець  в ході засідання колегії ОДА повідомив, що процес децентралізації продовжується, про що свідчать дані наповнення місцевих бюджетів області. Так, до місцевих бюджетів за 11 місяців цього року мобілізовано доходів у загальній сумі 3,1 млрд. грн., що на 400 млн. грн. (14,4%) більше, ніж за відповідний період минулого року.

Щодо бюджетів ОТГ, розвиток яких і є основним завданням бюджетної децентралізації, то в цілому обсяг власних доходів загального фонду діючих 26 ОТГ області зріс у порівнянні з аналогічним показником 2017 року на 65,2 млн. грн. (16,2%) і склав 467,6 млн.грн.

Основним джерелом наповнення бюджетів ОТГ, як і передбачено бюджетною децентралізацією, є податок на доходи фізичних осіб, якого вони отримали в сумі 240,8 млн. грн., що становить 52% усіх їх власних надходжень.

Станом на сьогоднішній день 15 ОТГ з 26 вже виконали планові показники 2018 року за доходами. Всі ОТГ мають забезпечити виконання планових показників за доходами.  Проте посадовець звернувся до голів громад зосередити максимальну увагу на даному питанні.

За попередніми позитивними розрахунками Департаменту фінансів ОДА, усі бюджети в цьому році будуть виконані, необхідно вже на даному етапі розпочати роботу щодо їх виконання у наступному році.

«Потрібно звернути увагу на декілька моментів. Законодавством встановлено максимальний граничний розмір земельного податку для лісових земель - не більше 0,1 % від їх нормативної грошової оцінки. Тому прошу в найкоротші терміни привести рішення місцевих рад до чинного законодавства. Скасовано норму щодо справляння плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, у розмірі 25 % земельного податку. Це додатковий резерв, який ви маєте врахувати у відповідних бюджетах,  - зазначив Ігор Богатирець. - Також передбачено зарахування до доходів загального фонду бюджетів ОТГ 37% рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення, які до цього часу зараховувалась до обласного бюджету, а це для ВАС додаткові 17 млн.грн., так що прошу забезпечити контроль за справлянням цього платежу».

 

Коментарі