Місцеві бюджети Буковини за 11 місяців отримали понад 2,4 мільярди гривень

Місцеві бюджети Буковини за 11 місяців отримали понад 2,4 мільярди гривень

Про це повідомляють у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області та зазначають, що за січень-листопад нинішнього року до місцевих бюджетів надійшло 2402,8 млн. грн. Планові показники затверджені органами самоврядування виконано на 103,1%, у розпорядження місцевих громад краю понад планові завдання надійшло 72,8 млн.грн. Показники  минулого року перевищено на 410,1 млн.грн.

Серед основних джерел, які наповнюють місцеві бюджети залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю та акцизний податок. Так, надходження з податку на доходи фізичних осіб склали 1521 млн. грн., що на 24,7 млн. грн. більше, доведеного завдання.

Наступним за рівнем надходжень став єдиний податок. «Спрощенці» сплатили до бюджету майже 368,5 млн. грн., що на 33,2 млн. грн. більше планових показників.

Місцеві бюджети цьогоріч отримали 309,6 млн. грн. майнового податку, понад завдання надійшло 12,3 млн. грн. А це земельний податок та орендна плата за землю – 271,2 млн.грн., податок на майно відмінне від землi – 36,2 млн.грн. та податок на транспорт – 2,1 млн.грн.

Також суттєво наповнює місцеві бюджети акцизний збір з роздрібного продажу підакцизних товарів -  115,1 млн. грн.

Крім того місцеві бюджети від бізнесменів Буковини отримали за користування лісом, надрами й водою – 31,9 млн.грн., податку на прибуток – 23,8 млн. грн., за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами місцеві бюджети отримали 12,7 млн.грн.

У відомстві зауважують, що місцеві бюджети – це фонди фінансових ресурсів, призначені для реалізації завдань і функцій, що покладаються на органи самоврядування. Тож в нинішніх умовах надзвичайно важливо зміцнювати фінансові ресурси регіональних скарбничок.