Кожен місцевий бюджет повинен бути виконаний по доходах, - Михайло Павлюк


  • 22/12/2018
Кожен місцевий бюджет повинен бути виконаний по доходах, - Михайло Павлюк

Під час засідання колегії ОДА, де були присутні керівники всіх служб та відомств області, керівники районів, в.о. голови облдержадміністрації Михайло Павлюк значну увагу приділив питанню наповнення місцевих бюджетів та їх виконання.

«Рік був у бюджетному плані не простим, - розпочав свій виступ в.о. голови ОДА. - Розпочинався з незабезпеченості у 115,7 млн. грн., буквально до останнього часу залишалася проблема з виплатою заробітної плати у 6 районах та 2 ОТГ на суму 10,9 млн. грн. Лише допомога Уряду у вигляді Стабілізаційної дотації вирішила цю проблему, виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ в цілому по області буде здійснена вчасно і в повному обсязі.».

Він заважив, що в цілому 133 бюджети одержали перевиконання дохідної частини більше ніж на 5% та здійснили зміни до дохідної та видаткової частин своїх бюджетів на суму 155,6 млн. грн. Взагалі обсяг власних доходів зріс у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 396,3 млн. грн., або 14,4%.

Михайло Павлюк доручив до кінця року забезпечити контроль за повним виконанням плану доходної частини відповідних бюджетів. «Кожен місцевий бюджет повинен бути виконаний по доходах, - наголосив посадовець. – Також необхідно встановити контроль за оплатою взятих зобов’язань, тобто не допустити кредиторської заборгованості на кінець року, особливо по захищених статтях».

Михайло Павлюк звернув увагу також на необхідності продовження оптимізації бюджетних установ. «Як показує практика 2018 року, ті території, які цьому питанню приділяють увагу, мають значно менше проблем з виплатою заробітної плати та взагалі фінансовою забезпеченістю видатків. Як приклад – Сторожинецька районна лікарня, яка зекономила коштів медичної субвенції у 2018 році на суму біля 7 млн. грн. Також хорошим прикладом є Кіцманський район, який виконав план з оптимізації бюджетних установ. Сьогодні на колегії заслухаємо питання щодо вжитих заходів з оптимізації мережі освітніх закладів області. Перед нами Уряд поставив завдання – оптимізація мережі і штатів як в галузі освіти, так і в галузі медицини. Прошу посилити цю роботу».

Коментарі