Про позитивні зрушення Герцаївщини говорили під час засідання новоствореної Ради регіонального розвитку при Герцаївській РДА


  • 20/12/2018
Про позитивні зрушення Герцаївщини говорили під час засідання новоствореної Ради регіонального розвитку при Герцаївській РДА

Сьогодні, 20 грудня, в відбулось перше засідання новоствореної Ради регіонального розвитку при Герцаївській районній державній адміністрації.

У заході, окрім 24 членів Ради, взяли участь в.о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк, заступник голови облдержадміністрації Ігор Богатирець, керівники районних служб та відомств, представники біснесових кіл та громадськості.

Михайло Павлюк, звертаючись до присутніх, наголосив, що незважаючи на скептиків, європейські партнери сьогодні відмічають низку позитивних змін та зрушень в розвитку Української держави: «Так, спільна заява, прийнята 17 грудня п.р. за результатами п'ятого засіданні Ради асоціації Україна – ЄС не залишає ні в кого сумнівів в тому, що ми поступово рухаємось у напрямі виконання угоди про асоціацію з ЄС та дорожньої карти в цій сфері, прийнятої ще в 2014 році. На засіданні Ради Україна-ЄС відзначено також прогрес у ряді реформ, зокрема в сфері охорони здоров’я  та освіти».

Крім того, в.о. голови ОДА акцентував на тому, що днями було представлено пріоритети роботи Уряду, які сформують ключові цілі і орієнтири на 2019 рік. Серед таких - підсилення економічного зростання, ефективне урядування, розвиток людського капіталу, верховенство права та боротьба з корупцією, питання безпеки та оборони.

Посадовець звернув особливу увагу присутніх на тому, що Урядом сьогодні наголошується на важливості врахування всіх думок та позицій місцевих громад при плануванні напрямів використання коштів Фонду регіонального розвитку та коштів інфраструктурних субвенцій. Підкреслив Михайло Павлюк і важливість збереження гармонійного  міжетнічного спілкування, яке має місце в районі сьогодні, запевнивши, що  забезпечення мовних, культурних, освітніх та інших потреб нацменшин і надалі залишатиметься в пріоритеті роботи органів влади: «Сьогодні Президент України дав чіткі завдання місцевій владі забезпечити максимальне обговорення перспективних планів розвитку районів, що в свою чергу дозволить чітко побачити інвестиційні потреби територій».

Голова райдержадміністрації Віорел Ястремський поінформував, що до основних завдань Ради регіонального розвитку при Герцаївській РДА належить сприяння налагодженню ефективної взаємодії місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування з метою напрацювання новітніх підходів у сфері розвитку району, вироблення спільної узгодженої позиції щодо соціально-економічного та гуманітарного розвитку Герцаївщини, ефективного використання економічного потенціалу нашого району, підвищення його інвестиційної привабливості та конкурентоспроможності.

Посадовець  наголосив, що зі створенням Ради регіонального розвитку в районі розпочинається масштабна дискусія за участі органів влади, місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, експертів, кінцевою метою якої стане спільне вироблення «Перспективного плану розвитку території Герцаївського району  на 2019–2021 років».

Детальний аналіз основних показників соціально-економічного  та  гуманітарного  розвитку району за останні 4 роки демонструє позитивну динаміку показників дохідної та видаткової частини районного бюджету за 2015-2018 р.р., обсяги реалізації промислової продукції, темпи зростання прямих та капітальних інвестицій, ріст середньорічних зарплат та пенсій, розповів про капітальні та поточні роботи на об’єктах різних сфер та галузей району, що сприяли розвитку, модернізації та вдосконаленню соціальної та комунальної інфраструктур.

Серед таких - добудова учбового корпусу до Тернавського навчально-виховного комплексу (відкрито 1 вересня 2018 року), капітальний ремонт котельні Молницької ЗОШ І-ІІІ ст. із заміщенням природного газу альтернативними видами палива та перекриття даху школи (2015 рік), капітальний ремонт І корпусу - укріплення фундаменту, ремонт покрівлі, водостічної системи та облаштування вимощення Герцаївська ЗОШ І-ІІІ ступ. (2016 рік), реконструкція ДНЗ «Теремок» в м. Герца (2016 рік), впровадження нової української школи та облаштування сучасних кабінетів української мови у 2018 році, енергозберігаючі заходи та капітальний ремонт в Хряцьківській НВК (2015-2016 році), капітальний ремонт клубу с.Дяківці (2015 рік), поточний ремонт будинку культури с. Хряцька, встановлення вуличного освітлення в м. Герца, с. Луковиця, с. Горбово, с. Молниця, Остриця та Радгоспівка; Будівництво Районного Центру зайнятості,  Покращено надання адміністративних та міграційних послуг населенню, відкриття нових МПО в с. Цурень, Байраки та багато іншого.

Крім того, на засіданні значну увагу приділили питанням децентралізації влади та об’єднання місцевих громад. Зокрема про досягнення, позитивний досвід та стратегічні плани своїх громад розповіли очільники Острицької та Герцаївської об’єднаних територіальних громад.

В результаті проведеного аналізу тенденцій розвитку та потенціалу району, в райдержадміністрації було вироблено основні напрями його подальшого розвитку на 2019 та 2021 років. Серед ключових стратегічних завдань вона назвала:

- завершення будівництва КПП «Дяківці», що дасть поштовх до розвитку прикордонної інфраструктури, дозволить прокласти новий транспортний коридор між сусідніми державами,

- підвищення безпеки руху, швидкості, економічності та комфортності перевезень пасажирів і розвиток  дорожнього господарства шляхом ремонту цілої низки проблемних ділянок доріг;

- завершення будівельних робіт з будівництва Куликівської ЗОШ II-III  ступенів;

- капітальний ремонт з використанням енергозберігающих технологій Байраківського навчально-виховного комплексу та Хряцьківського НВК;

- капітальний ремонт Великобудської амбулаторії  ЗПСМ;  капітальний ремонт Хряцьківської амбулаторії  ЗПСМ;  ФАПу с. Буківка, Будівництво амбулаторії в с.Петрашівка;

- будівництво та введення в експлуатацію лікувального центру «Герцаївські джерела» з відкриттям цеху з розливу мінеральної води;

 - будівництво нових спортивних майданчиків, оновлення містобудівної документації населених пунктів;

- продовження впровадження енергозберігаючих технологій.

Коментарі