У 2019 році з обласного бюджету виділено 25 млн. грн. на покращення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів області

У 2019 році з обласного бюджету виділено 25 млн. грн. на покращення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів області

Сьогодні на сесії обласної ради депутати схвалили розроблений та поданий облдержадміністрацією обласний бюджет на 2019 рік.

Зокрема, в наступному році за кошти обласного бюджету заплановано провести низку заходів для покращення матеріально-технічної бази обласних лікувально-профілактичних закладів Чернівецької області.

Так, на 2019 рік передбачено кошти на капітальні видатки (бюджет розвитку) в розмірі 25 000,0 тис. грн.

Зокрема, їх спрямують на придбання ендоскопічного медичного обладнання для проведення лапароскопічних втручань в гінекологічне відділення обласної клінічної лікарні; придбання стаціонарного УЗД сканера та відео-ендоскопічної системи в обласний клінічний онкодиспансер; придбання столу боботерапії, реабілітаційного комплексу для механотерапії, заміну системи протипожежного гасіння в обласному центрі медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи.

Разом з тим, зазначені кошти підуть на придбання плоско-панельного детектора для модернізації рентген-апарату Чернівецькому обласному клінічному кардіологічному диспансеру; придбання ультразвукової діагностичної системи, фібро-гастроскопа, фібробронхоскопа в обласний медичний діагностичний центр; придбання контактного шокового швикозаморожувача плазми та  системи для зберігання тромбоцитів в обласний центр служби крові; придбання автівок для обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; придбання автоклавів вертикальних в обласну дитячу клінічну лікарню; на придбання дезкамер та капітальний ремонт ліфта лікарні швидкої медичної допомоги.

Також вказане фінансування спрямують на придбання відеоцистоскопічної стіки та автомобіля для перевезення хворих обласного госпіталю для ветеранів війни; на придбання палатного палатного монітору пацієнта, апарату для електрошокової терапії без судомного компонента, гематологічного та біохімічного аналізаторів в обласну психіатричну лікарню; на заміну вікон в обласному лікарсько-фізкультурному диспансері тощо.