У 2019 році ОДА виділяє 1 млн. грн. на книговидання

У 2019 році ОДА виділяє 1 млн. грн. на книговидання

З метою забезпечення державної політики щодо підтримки та розвитку книговидання, на сесії Чернівецької обласної ради VII скликання внесено зміни до Регіональної програми забезпечення інформаційних потреб населення області, відзначення свят державного, регіонального, місцевого значення та здійснення представницьких, інших заходів на 2016-2020 роки , що стосуються надання фінансової підтримки випуску видань місцевих авторів. У 2019 році передбачено фінансування книговидання області на загальну суму 1 млн. грн.

В.о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк наголосив, що 2018 рік був одним з найпродуктивніших для книговидання Буковини. Побачили світ видання місцевих авторів українською та мовами національних меншин, зокрема румунської – це і збірки художніх творів та історичних матеріалів, наукові та краєзнавчі доробки наших земляків. Так, за підтримки Чернівецької обласної державної адміністрації вийшли друком видання «Зібрання творів О.Кобилянської у 10 томах. Том 5»,  казки Михайла Івасюка «Золота карета» та Юлії Косівчук «Війна і маленька Віра», літературні журнали «Українська ластівка» та «Буковинський журнал», книги Віри Китайгородської «Обличчям до стіни»,  Миколи Джуряка «ОУН і УПА на Буковині. Спогади, свідчення і матеріали про визвольну боротьбу. Заставнівський район», Володимира Михайловського «Просвіта Буковини», Мирослава Лазарука «Забуті письмена» та багато інших видань

Наразі всі ці видання будуть розповсюджені по бібліотекам та навчальним закладам області.

Авторам нових книг зі своїми пропозиціями потрібно звернутись у відділ інформаційної діяльності обласної державної адміністрації (вул. Грушевського,1 каб. 128, тел.55-37-94).