З початку року послугами обласної служби зайнятості скористалося понад 13 тис. буковинців

З початку року послугами обласної служби зайнятості скористалося понад 13 тис. буковинців

Про основні тенденції на ринку праці Буковини розповіла під час сьогоднішньої прес-конференції директор Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Вона повідомила, що за вісім місяців 2018 року послугами Чернівецької обласної служби зайнятості скористалося більше 13 тис. осіб, які мали статус безробітного, а також більше 8 тис. шукачів роботи без надання статусу. За сприяння обласної служби зайнятості забезпечено роботою майже 7,2 тис. буковинців,  з них до набуття статусу безробітного – 3,5 тис. осіб.

«Станом на 1 вересня 2018 року на обліку служби зайнятості перебувало 5735 безробітних, з них -  62,7% жителі сільської місцевості, 46,3% - жінки, 29,4% - молодь віком до 35 років, 46,1% - особи, які потребують додаткових гарантій у працевлаштуванні. Високою залишається частка безробітних з вищою освітою. Впродовж січня-серпня 2018 року 37,6% зареєстрованих безробітних мали повну, базову та неповну вищу освіту, 27,8% - професійно-технічну освіту та кожний третій безробітний  (35 %) – загальну середню та початкову освіту.

Любов Кожолянко також поінформувала, що від початку року роботодавці  області подали інформацію про наявність 10,6 тис. вакантних посад. Середній розмір заробітної плати по вакансіях складає 4911 грн. Збільшилась в області кількість актуальних вакансій: так, станом на 1 вересня на Буковині 2431 актуальна вакансія  (в 1,6 рази більше, ніж   торік).

Цьогоріч обласна служба зайнятості працевлаштувала на нові робочі місця з компенсацією єдиного соціального внеску на 1,3 рази більше, ніж за січень-серпень 2017 року (207 осіб), в тому числі 65 безробітних, які потребують додаткових гарантій держави у працевлаштуванні.

«З метою створення нових робочих місць та для сприяння самозайнятості населення Чернівецької області 8 безробітних, які виявили бажання провадити підприємницьку діяльність, отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності», - зазначила посадовець. – Середній розмір такої допомоги складає понад 32 тис. грн.».