Михайло Павлюк: від спільної роботи по розробці плану перспективного розвитку кожної території залежатиме якість життя буковинців на найближчі роки


  • 17/12/2018
Михайло Павлюк: від спільної роботи по розробці плану перспективного розвитку кожної території залежатиме якість життя буковинців на найближчі роки

17 грудня під час розширеної наради з актуальних питань реалізації регіональної політики в Карпатському регіоні в.о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк привітав першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоду,  керівника Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні, Програма «U-LEAD з Європою» Юрія Третяка, координатора Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Івана Лукерю на Буковині та подякував за можливість їх участі у сьогоднішньому заході.

Участь у нараді також беруть керівники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, окремих територіальних органів центральної виконавчої влади в області, голови районних державних адміністрацій та районних рад, голови об’єднаних територіальних громад, представники асоціацій органів місцевого самоврядування.

«Україна поступово вибудовує власну систему формування та реалізації державної регіональної політики, яка після ухвалення Закону «Про засади державної регіональної політики», визначення джерел фінансування регіонального розвитку через механізм Державного фонду регіонального розвитку та  затвердження  Державної  стратегії  регіонального розвитку на період до 2020 року та відповідних регіональних стратегій набирає рис типово європейської.  А децентралізація, ініційована Президентом України Петром Порошенком, є ключовою для успішного розвитку. Адже в результаті впровадження цієї реформи наші громади стають сильнішими, самодостатніми і мають прекрасні перспективи розвитку в майбутньому», - підкреслив Михайло Павлюк.

Він зазначив, що крок за кроком ми підійшли до елементів стратегічного планування і впроваджуємо його в реальне життя: «Необхідність  сьогоднішнього зібрання полягає в  тому, аби черговий раз наголосити на використанні всіх наявних можливостей саме на розвиток та реалізацію проектів, які би стали основою для розвитку. Особливо це актуально на даний час, оскільки за дорученням Президента України всі регіони розпочали роботу з формування планів перспективного розвитку на 2019 - 2021 роки».

Таким чином, одне з найважливіших завдань для місцевої влади – розробка планів перспективного розвитку для кожної території на 2019-2021 роки, адже лише маючи чіткий план того, як має розбудовуватися та розвиватися територія, можна очікувати на гарні результати.

Михайло Павлюк акцентував, що це спільна робота кожного села, містечка, району, територіальної громади від якої залежатиме якість життя мешканців області на найближчі роки.

Перспективні плани громад будуть уже інтегровані в перспективний план розвитку області на 2019 - 2021 роки. Важливою складовою цих планів мають бути проекти, спрямовані на стимулювання розвитку гірських територій українських Карпат.  Адже перед нами поставлено завдання до ухвалення Концепції розвитку гірських територій, створення законодавчого підґрунтя, вжити належних заходів для розвитку гірських та високогірних населених пунктів.

Разом з тим, посадовець закликав присутніх включитися до обговорення перспектив розвитку своїх територій і не забувати, що у кожного свої особливості, які необхідно виявити і розвивати: «Нам необхідно зосередити зусилля на втіленні транскордонних, інфраструктурних проектів, на проектах, спрямованих на  захист від природних катаклізмів, у сфері медицини, освіти, культури, спорту, туризму та інших».

Михайло Павлюк висловив сподівання, що на сьогоднішній нараді вдасться вкотре обговорити можливості розвитку та визначити наявні механізми стимулювання регіонального розвитку та інструменти досягнення цих цілей.

Коментарі