Представлено проект Програми економічного і соціального розвитку Чернівецької області на 2019 рік

В ОДА представили проект Програми економічного і соціального розвитку Чернівецької області на 2019 рік

В ОДА представили проект Програми економічного і соціального розвитку Чернівецької області на 2019 рік

Сьогодні, 13 грудня, під час проведення Дня депутата, за участі голів районних державних адміністрацій, районних рад, голів  ОТГ, директор Департаменту реогіонального розвитку обладержадміністрації, Віктор Подорожний презентував проект Програми економічного і соціального розвитку Чернівецької області на 2019 рік, який розробив Департамент спільно з районними державними адміністраціями, виконкомами Чернівецької і Новодністровської міських рад, об’єднаними територіальними громадами, структурними підрозділами обласної державної адміністрації, територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Програма сформована відповідно до стратегічних цілей та завдань, визначених Стратегією розвитку Чернівецької області на період до 2020 року і плану заходів з її реалізації.

Складовими проекту програми є пріоритетні напрями розвитку районів і міст, об’єднаних територіальних громад,  основні показники економічного і соціального розвитку області на 2019 рік, баланси попиту і пропозиції основних видів сільськогосподарської продукції, перелік регіональних (комплексних) програм, що діятимуть у 2019 році, перелік інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізовуватися у 2019 році за рахунок бюджетних коштів.

З початку 2018 року відзначено зростання обсягів виробництва промислової продукції, валової продукції сільського господарства, реалізації промислової продукції, збільшення обсягів капітальних інвестицій та виконаних будівельних робіт,  надходжень до державного та місцевих бюджетів.

Крім того, відбувається поступове нарощування обсягів експорту товарів та послуг, розширення ринків збуту з країнами ЄС, вихід місцевих товаровиробників на нові ринки збуту (Ірак, Австрія, Нідерланди) і позитивне сальдо зовнішньої торгівлі.

Згідно з Стратегією Чернівецької області одним із пріоритетних напрямів розвитку регіону є створення сприятливих умов для започаткування та ефективного провадження підприємницької діяльності.

Пріоритетом для області є максимальне сприяння залученню інвестицій, оскільки існує значний інвестиційний потенціал, просування якого є підґрунтям для створення умов подальшого розвитку економіки, підтримки малого і середнього бізнесу.

Вирішення соціальних питань, наповнення бюджету неможливе без розвитку реального сектору економіки, лише через економічний розвиток можна реалізувати соціальні потреби наших громадян.

До переліку регіональних (комплексних) програм, які діятимуть у 2019 році включено 38 програм, затверджені відповідними рішеннями обласної ради на суму 179,8 млн. грн. та 11 проектів.

До переліку інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного бюджету у 2019 році включено 99 проектів, на реалізацію яких необхідно 658,7 млн. грн., в тому числі 566,6 млн. грн. з державного бюджету.

Таким чином, на основі аналізу результатів економічного і соціального розвитку за 2018 рік та проблем кожної сфери, визначено завдання та показники соціально-економічного розвитку на 2019 рік.

З відповідними презентаційними матеріалами можна ознайомитись ТУТ