Глибоччина формує план розвитку територій на 2019-2021 роки


  • 12/12/2018
Глибоччина формує план розвитку територій на 2019-2021 роки

12 грудня, за участю директора Департаменту регіонального розвитку Чернівецької облдержадміністрації Віктора Подорожнього та радника голови Чернівецької ОДА Сергія Бостана відбулося засідання ради регіонального розвитку при Глибоцькій районній державній адміністрації.

Головою ради регіонального розвитку - Президентом України поставлено завдання стимулювати громади до визначення нагальних пріоритетів, створення амбітних і грунтовних дорожніх мап розвитку. Наявність таких перспективних планів, із затвердженими громадою проектами і механізмами фінансування в рази підвищить інвестиційні перспективи територій.

На засіданні ради регіонального розвитку обговорено основні напрямки розвитку району, відповідно до затвердженого плану, складеного з врахуванням пропозицій об’єднаних територіальних громад, сільських рад та підприємців, які охопили розвиток всіх соціальних сфер. Рада регіонального розвитку має стати місцем обговорення та прийняття рішень щодо подальшого розвитку району та створення сприятливих умов для залучення інвестицій.

З вступним словом звернувся перший заступник голови Глибоцької райдержадміністрації Віталій Коломієць, який зазначив, що протягом вказаного періоду у районі вдалося здійснити чимало позитивних змін у багатьох галузях. З 2015 року по І півріччя 2018 року в Глибоцькому районі відкрито чимало об’єктів соціальної сфери, також значна увага приділялася ремонту доріг району, у межах фінансування.

Начальник управління агропромислового комплексу та економічного розвитку РДА Дорін Тарица представив перспективний план розвитку району на 2019-2021 рр..

Начальник управління освіти РДА Василь Барарюк розповів про проведення в районі освітньої реформи, згідно якої у районі запрацювала «Нова українська школа» з новими методами викладання і оснащення класів та відкрито інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами.

Про реформу медичної галузі розповіли директор КНП «Глибоцького районного центру первинно-медико санітарної допомоги» Марія Мельничук та заступник директора з економічних питань КНП Глибоцької ЦРЛ Віра Томашенко. З метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості передбачається будівництво нових амбулаторій в с. Чагор, с. Опришани, с.Тарашани та с. Молодія, де відбулися сесії сільських рад, виділено землю під будівництво нових амбулаторій. Вже є готова документація по с.Чагор та с.Опришени, з відповідною державною реєтрацією в Держгеокадастрі та отримано дозвіл на початок будівельних робіт.

Про реалізацію реформи децентралізації доповіли начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Петро Бабюк та голови об’єднаних територіальних громад району. На території Глибоцького району з початку запровадження реформи децентралізації створено 3 об’єднані територіальних громади. Надалі планується відповідно до перспективного плану створення ще 4 об’єднаних громади, з яких у Чагорській об’єднаній територіальній громаді призначені вибори на 23 грудня 2018 року.

Коментарі