Відбулось VII засідання Змішаної міжурядової Українського-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин


  • 12/12/2018
Відбулось VII засідання Змішаної міжурядової Українського-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин

10 - 11 грудня у місті Бухарест (Румунія) проходило VII засідання Змішаної міжурядової Українського-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин.

Українську делегацію очолила перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко - Голова Української частини Комісії. Румунську делегацію очолив Державний секретар Міністерства закордонних справ Румунії  Дануц Себастьян Некулеєску, Голова Румунської частини Комісії. В засіданні комісії взяла участь й делегація від Чернівецької області на чолі з першим заступником Михайло Павлюком.

Під час свого виступу Михайло Павлюк проінформував присутніх про реальний стан забезпечення осіб, які належать до національних меншин у галузі освіти, культури та ЗМІ. Варто відмітити, що румунська сторона погодилась із його твердженнями й до делегації із Чернівецької області зауважень із боку румунських колег не було. 

Упродовж засідання відбулись конструктивні і системні розмови, обговорення і  дискусії щодо підходів до вирішення питань забезпечення прав національних меншин, які турбують обидві сторони. Зокрема, були знайдені перспективні шляхи  вирішення питання функціонування в Румунії педагогічного ліцею імені Тараса Шевченка, де  викладання йде повністю українською мовою.

Українською стороною також було наголошено на важливості суспільно-політичної інтеграції національних меншин в життя двох країн, важливим інструментом якої є вільне володіння державною мовою.

Співголовами Змішаної міжурядової Українського-Румунської комісії, за результатами засідання, було прийнято рішення щодо складання заключного висновку, в якому відзначається, що засідання не є закритим, оскільки сторонами не було фіналізованорішення щодо тексту Протоколу для підписання. З огляду великої зацікавленості сторін і стейкхолдерів з обох сторін щодо спільного бачення порушених питань, консультації, обговорення та погодження будуть тривати упродовж того періоду часу, який потрібен для повної фіналізації протоколу і  подальшого його підписання, після чого VII засідання Змішаної міжурядової Українського-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин, буде вважатись закритим.

Коментарі