Оксана Андрієць взяла участь у нараді щодо планів реформи охорони здоров’я на 2019 рік

Оксана Андрієць взяла участь у нараді щодо планів реформи охорони здоров’я на 2019 рік

11 грудня директор Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Оксана Андрієць взяла участь у нараді щодо планів реформи охорони здоров’я на 2019 рік, яка відбулася під головуванням в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун.

Обговорено успіхи та уроки поточного року у реформуванні системи фінансування охорони здоров’я, а також план першочергових задач на 2019 рік.

Окремо йшлося про хід третьої хвилі укладання договорів із закладами ПМД на 2019 рік.

Також проаналізовано 8 місяців роботи Національної служби здоров’я України та обговорено плани на 2019 рік.

Зазначено, що за 8 місяців від початку роботи НСЗУ в рамках першої та другої хвиль КНП (комунальне некомерційне підприємство), ФОПами та іншими приватними медичними закладами укладено з НСЗУ 623 договори.

В Чернівецькій області нині 55% населення з деклараціями, котрі зареєстровані в системі E-HEALTH; із загальної кількості укладених декларацій 86% - оплачуваних.

Під час наради наголошено, що усі заклади ПМД, які уклали договори з НСЗУ у 1-й та 2-й хвилі повинні укласти новий договір на 2019 рік в системі до 20.12.2018.

Також повідомлено, що пільговий період автономізації (перетворення з комунального закладу/установи в некомерційне підприємство) до кінця 2018 року завершується.

З наступного року заклади, які не мають укладеного договору з НСЗУ, не зможуть підписувати декларації з пацієнтами.

Також зазначено, зо з 1 квітня 2019 року урядова програма «Доступні ліки» переходить в адміністрування НСЗУ. Рецепти будуть виключно електронні.