Василь Гостюк взяв участь у засіданні штабу ДСНС, який провів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України

Василь Гостюк взяв участь у засіданні штабу ДСНС, який провів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України

До погіршення погодних умов, які прийдуть в Україну з 12 грудня, всі органи місцевої влади самоврядування мають скоординувати свої зусилля не тільки з центральним рівнем, а й між областями. На цьому наголосив на оперативному засіданні штабу ДСНС Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Від Чернівецької області на засіданні штабу були присутні заступник голови облдержадміністрації Василя Гостюка, керівники відповідних структурних підрозділів Чернівецької ОДА та обласних служб. 

Геннадій Зубко повідомив, що з 12 грудня відбудеться ускладнення погодних умов у семи областях, а в ніч на 13 – сильні опади, дощ – ще в шести областях. У зоні ризику 12 грудня – у Чернігівській, Київській, Житомирській, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Миколаївській областях – сильний сніг, хуртовини, пориви вітру 15-20 м/с. Вночі 12 грудня – в Харківській, Луганській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській та Дніпропетровській областях сильні опади – дощ.

«Особливо звертаю увагу на області, де введений правовий режим воєнного стану. В цих регіонах вже у посиленому режимі чергують, керуються і координуються всі служби. Але пріоритетним питанням залишається забезпечення водо- та теплопостачання, електропостачання та час відновлення електрики під час штормового попередження. Особливо це стосується Миколаївської та Чернігівської областей, де запроваджено правовий режим воєнного стану», – зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець звернув увагу регіонів на минулорічний досвід надзвичайних погодних умов. Особлива увага – транспортне сполучення і логістика, забезпечення транзитних стоянок біля автомагістралей. Це в першу чергу Київська, Чернігівська, Черкаська, Миколаївська і Одеська області, а також траса Е40 у Житомирській області.

«Необхідна повна координація між областями і регіональними штабами. Ми затвердили план заходів щодо забезпечення координації з центральним рівнем. Керівником штабу є Укравтодор із залученням інших міністерств, ДСНС, підрозділів Нацгвардії і ЗСУ. Але, я наголошую вкотре, не потрібно чекати на рятувальників, які справляться з усіма ситуаціями. Попередньо має бути проведено роботу щодо координації між усіма областями. Голови ОДА вже визначили заступників, які координуватимуть роботу з іншими областями. Вони мають чітко прорахувати логістику і у разі необхідності – перекрити рух на автомагістралях», – розповів Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що найвищим пріоритетом під час складних погодних умов є безпека громадян, а також контроль за електропостачанням у сільській місцевості і безпосередньо в містах. «Режим роботи систем критичної інфраструктури – відповідальність органів місцевого самоврядування. Але він має бути винесений на рівень регіональних штабів із запобігання надзвичайним ситуаціям», – зауважив Геннадій Зубко.

По завершенню засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання обласної Комісії проводилося під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації –заступника голови Комісії Василя Гостюка.

За результатами доповідей та з урахуванням обговорення, комісія доручила районним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування  в межах повноважень:

1.Провести позачергові засідання комісій з питань ТЕБ та НС, рішення яких довести до голів об’єднаних територіальних громад, сільських та селищних рад.

2. Забезпечити моніторинг можливого впливу умов на стале функціонування систем життєзабезпечення, енергопостачання населених пунктів і транспортного сполучення.

3. Інформувати населення про ускладнення погодних умов та порядок дій у цей період.

4. Організувати оперативне реагування та залучення необхідних сил і засобів для забезпечення проїзду транспорту на автомобільних дорогах та в населених пунктах, ліквідації аварій у системах життєзабезпечення і відновлення енергопостачання населених пунктів.

5. Забезпечити утримання у постійній готовності до застосування наявні сили та засоби, у тому числі інженерну, автомобільну техніку підвищеної прохідності, мобільні пункти обігріву, автономні джерела електроживлення та насосні станції.

6. В разі потреби, звернутися до керівників усіх форм власності комунальних, аграрних та інших підприємств, що розташовані на території району, міста, об’єднаних територіальних громад для залучення додаткової техніки.

7. Вчасно відновлювати електропостачання у всіх підпорядкованих населених пунктах.

8. Забезпечити роботу всіх об’єктів інфраструктури та соціальної сфери в штатному режимі.

9. В разі потреби, звернутися до Управління Патрульної поліції Чернівецької області ДПП щодо виділення додаткових патрулів для координації руху на автомобільних дорогах.

Обласна державна адміністрація попереджає, що відзавтра в Україні синоптики прогнозують ускладнення погодних умов. За наданою оперативною інформацією Українського гідрометеорологічного центру, у зв’язку з переміщенням на територію України південного циклону, очікується ускладнення погодних умов: 12 грудня у Чернігівській, Київській, Житомирській, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Миколаївській областях сильний сніг, налипання мокрого снігу, хуртовини, пориви вітру 15-20 м/с, приріст снігового покриву 12-20 см. Вночі 12 грудня у Харківській, Луганській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській та Дніпропетровській областях сильні опади переважно у вигляді дощу. 13 грудня в Україні, крім східних областей, Прикарпаття та Закарпаття, вночі помірний, вдень невеликий сніг.

Обласна державна адміністрація звертається до кожного автовласника та керівників автотранспортних підприємств упродовж 12-13 грудня бути обережними під час виїзду за межі населених пунктів Чернівецької області.

У разі, якщо без цього не обійтися — подбайте про необхідний запас палива, їжі, гарячих напоїв та теплого одягу. Щоб уникнути проблем необхідно обмежити користування автомобілями. Зважайте на усі ризики та згадайте про минулорічні затори на автошляхах. Будьте свідомими і подбайте про своє здоров'я та спокій своїх рідних!

Обласна державна адміністрація в межах своїх повноважень координує дії всіх органів управління, служб і формувань, що залучаються до виконання завдань із запобігання виникнення та ліквідації надзвичайних ситуацій, пов'язаних із ускладненням дорожнього руху у зимовий період. Оперативно вирішує питання всебічного забезпечення заходів щодо протидії загрозам ускладнення дорожнього руху у зимовий період.

Наголошуємо на персональній відповідальності власників транспортних засобів, які відповідно до Законів України є власниками або законними володільцями (користувачами) транспортних засобів на підставі права власності, права господарського відання, оперативного управління, на основі договору оренди або правомірно експлуатують транспортний засіб на інших законних підставах