Герцаївська та Новоселицька лікарня готові приймати пацієнтів із Чернівців

Герцаївська та Новоселицька лікарня готові приймати пацієнтів із Чернівців

Герцаївська та Новоселицька центральні районні лікарні готові приймати недужих на коронавірус чернівчан. Там уже розгорнули 28 та 45 додаткових ліжок відповідно, а також сформували медичні команди.

Про це ішлося під час наради із керівниками госпітальних баз, яку провела заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак.

– Аналізуючи ситуацію із кількістю госпіталізованих за останній час, розуміємо, що вже за кілька днів у міських лікарнях забракне ліжок. Тож районні госпітальні бази готові підставити плече, – зазначила Наталія Гусак.

Під час наради узгодили нові маршрут пацієнтів та обговорили координацію між сімейними лікарями, госпітальними базами і службою екстреної медичної допомоги. 

Як зазначила Наталія Гусак, додаткові місця облаштовують і у міських лікарнях. Так, іще 25 ліжок розгорнуть у міській лікарні №1, 45 – у обласній клінічній лікарні, де перепрофілюють гінекологічне та відділення судинної хірургії. Однак ресурси чернівецьких медичних закладів вичерпуються. Саме тому в області розробили план поетапного перепрофілювання підрозділів районних лікарень для потреб хворих із COVID-19.

Як відомо, станом на 23 лютого у госпітальних базах області перебувають 1154 буковинців. Міська лікарня №1 заповнена на 79,3%, №3 – 96,3%, №4 – 92,9%, обласна клінічна лікарня – 70,4%.