Верховна Рада схвалила закон щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби

Верховна Рада схвалила закон щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби

Верховна Рада схвалила закон щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби з урахуванням правок Президента України. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі.

 «Вітаємо це рішення, адже воно вдосконалить конкурсні процедури та гарантуватиме рівні умови доступу до державної служби. Крім того, це дасть можливість розблокувати роботу Міністерства енергетики та виплатити зарплати працівникам державного сектору енергетичної галузі», – зазначив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, напередодні Володимир Зеленський повернув до парламенту цей закон із власними пропозиціями. Він звернув увагу Верховної Ради, що положення, у яких ідеться про виконання першим заступником міністра чи заступниками міністра (у період, коли посада міністра є вакантною) лише окремих повноважень міністра, є неприйнятними, адже порушують конституційні норми щодо призначення за поданням Прем’єр-міністра членів уряду України.

Тому Глава держави запропонував парламенту вилучити ці норми із Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби» від 16 лютого 2021 року.