Центр екстреної медичної допомоги отримав 6 нових карет «швидкої»

Центр екстреної медичної допомоги отримав 6 нових карет «швидкої»

Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф придбав торік 22 нових карети «швидкої». 8 із них прибули у листопаді минулого року, 6 – зараз, іще на 8 очікують у середині березня. На це витратили гроші, які надійшли від Національної служби здоров'я України. Оновити автопарк Центр отримав можливість уперше за шість останніх років.

Це автомобілі класу «В», укомплектовані усім необхідним, в тому числі кардіографом та дефібрилятором. Вартує одна така машина близько двох мільйонів гривень.

«У такий складний період, коли ми боремося із пандемією, важливим є те, що держава підсилює медичні установи, сприяє лікарям і робить все, аби невідкладну допомогу можна було отримати якнайшвидше. Саме медики «швидкої» виходять на передову, коли стоїть питання життя чи смерті пацієнта. Вони заслуговують на гідні умови праці і якісну, сучасну апаратуру, яку ми бачимо сьогодні у цих каретах», – сказав голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук.

За словами виконувача обов'язків генерального директора Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимира Єленєва, нові карети «швидкої» – це цілий медичний комплекс на колесах, у якому є все для порятунку пацієнтів у важкому стані.

– УАЗи, які ми замінили новими машинами, працювали за принципом: «чотири дні ремонтуєш, три дні їдеш». Та й устаткування таких авто було недостатнім. А ось у сучасних каретах «швидкої» є все необхідне обладнання, в тому числі і можливість подавати хворим кисень, що особливо актуально у час епідемії COVID-19, – зазначив Владимир Єленєв.