Верховна Рада України прийняла Закон України №8450 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»

Верховна Рада України прийняла Закон України №8450 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»

З метою адаптації національного законодавства до норм  Європейського Союзу 6 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон України №8450 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».

Метою Закону є забезпечення належного рівня захисту здоров’я та інтересів споживачів,  встановлення засобів гарантування права споживачів на інформацію та процедури надання інформації про харчові продукти.

Зокрема, Закон містить вимоги щодо виділення алергенів, передбачає збільшення шрифту на етикетці, зазначення країни чи місця походження харчового продукту, інформування про замороження чи розмороження продукту, перелік усіх інгредієнтів, надання інформації про поживну цінність.

Закон також забороняє використання у маркуванні інформації про продукцію, яка може ввести споживача в оману і приписує харчовим продуктам лікувальні властивості. Також передбачається обов'язкове  зазначення інформації про наявність у харчовому продукті генетично модифікованих організмів, якщо частка ГМО в продукті перевищує 0,9% у кожному інгредієнті.

Ухвалений Закон стосується не лише маркування на етикетках, а й будь-якої інформації про харчовий продукт, яка надається через рекламу, Інтернет або просто повідомляється споживачеві під час продажу, у тому числі в місцях громадського харчування. У разі дистанційної реалізації інформація має бути доступною до моменту придбання продукту.

За порушення вимог до маркування Законом передбачено накладення  штрафних санкцій, зокрема для юридичних осіб – в розмірі 15 мінімальних заробітних плат, фізичних осіб-підприємців – у розмірі 10 мінімальних заробітних плат.