Заступники голови ОДА проконсультували Острицьку ОТГ щодо надання соціальних послуг після реформи децентралізації

Заступники голови ОДА проконсультували Острицьку ОТГ щодо надання соціальних послуг після реформи децентралізації

Після реформи децентралізації соціальні послуги в громадах надаватимуть по-новому. Передбачено також перехід на електронний документообіг.

Аби вибудувати успішну модель роботи, заступники голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак та Роман Скигар відвідали Острицьку громаду та надали її спеціалістам методичну допомогу.

Зокрема, Наталія Гусак ознайомилася із роботою соціальних працівників громади, розповіла їм про законодавчі зміни та додаткові можливості доплат із державних програм.

«У 2020 році на плечі громад лягло чимало нових повноважень. Одне з них – соціальний захист. Ви вже маєте певні напрацювання у цій сфері. Острицька громада приєдналася до програмного комплексу «Соціальна громада». Окрім цього, ви ввели у штат 10 соціальних працівників. Проте вже змінилася низка функцій у цій сфері. Тож ми тут, аби спільно відпрацювати успішний механізм роботи в нових умовах. Щоб кожен житель громади, який потребує соціальної допомоги, отримував її в повному розмірі», – сказала Наталія Гусак.

Озвучені під час зустрічі проблемні питання у сфері налагодження соціальних послуг у громадах Наталія Гусак передасть у Міністерство соціальної політики.

Також йшлося про створення у громаді додаткових робочих місць для контролю й вирішення питань, що пов'язані з децентралізацією. Окрім цього, Роман Скигар обговорив із спеціалістами Острицької громади технічне забезпеченням цифрового документообігу.