На Буковині уперше провели операцію на відкритому серці

На Буковині уперше провели операцію на відкритому серці

Уперше на Буковині хірурги Чернівецької обласної клінічної лікарні разом із колегами з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова провели відкриту операцію на серці.

42-річній пацієнтці виправили ваду мітрального клапана. Для цього лікарям довелося зупинити її серце та підключити жінку до апарату штучного кровообігу.

– Хвора мала стеноз мітрального клапана. Тобто він був звужений, через це вона задихалася. Ми розширили клапан та надали йому правильної форми, тож тепер серце пацієнтки буде працювати нормально, – пояснив завідувач відділення малоінвазивної та реконструктивної хірургії Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова Андрій Руснак.

За його словами, це складна високотехнологічна операція, яку виконує бригада із 5-6 лікарів різного профілю, у тому числі і перфузіолог – фахівець, що працює із апаратом штучного кровообігу та з його допомогою підтримує життєві показники пацієнта.

Як пояснив експерт Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА із анестезіології Сергій Кушнір, щороку оперативного втручання потребують у середньому від 30 до 50 буковинців із різноманітними вадами клапанів серця та близько 200 недужих, які мають патології коронарних судин. Раніше допомогу вони могли отримати лише за межами Буковини.

– Чернівецька область – чи не єдина в Україні територія, де не робили операції на серці. Тому цю галузь треба розвивати. Фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова періодично приїжджатимуть у Чернівці та разом із нашими хірургами оперуватимуть пацієнтів. Також хірурги обласної лікарні їздитимуть до цього закладу на навчання. У майбутньому ж плануємо створити у лікарні відділення кардіоторакальної хірургії та інтервенційної кардіології. Аби мати змогу робити операції на серці, вже придбали газовий аналізатор та низку іншого обладнання. До кінця року також матимемо ангіограф. Прилад лікарня отримає завдяки програмі Президента України «Велике будівництво», яка передбачає реконструкцію приймальних відділень у п’ятьох опорних медичних закладах області та оснащення їх потужним діагностичним обладнанням, – розповів виконувач обов’язків генерального директора обласної лікарні Сергій Цинтар.

За словами директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Олега Чорного, сьогоднішній день можна вважати початком кардіохірургії на Буковині.

– Звісно, попереду ще багато роботи, необхідно навчити фахівців, закупити обладнання, зокрема і апарат штучного кровообігу, поремонтувати операційні та відділення. Це тривалий процес, він може зайняти кілька років, однак початок покладено, і це головне, – сказав Олег Чорний.

Окрім операції із реконструкції мітрального клапана, у обласній лікарні сьогодні проводять іще одне подібне кардіологічне хірургічне втручання. Пацієнткою стала 51-річна буковинка.