Реформа в дії: Сокирянська ОТГ активно використовує надані державою можливості

Реформа в дії: Сокирянська ОТГ активно використовує надані державою можливості

Реформа в дії: Сокирянська ОТГ активно використовує надані державою можливості

Сокирянська міська об'єднана територіальна громада налічує 11125 осіб. У громаду об’єдналося 2 населених пункти – м. Сокиряни та с. Коболчин. Площа ОТГ становить 82,16 км2.

Державна фінансова підтримка об’єднаним територіальним громадам у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення та розбудову інфраструктури їх територій у 2018 році для Чернівецької області становить 68,3 млн. грн. У 2018 році громада отримала державну субвенцію на розвиток інфраструктури у розмірі 1 млн. грн. За отримані кошти ОТГ практично завершила капітальний ремонт доріг з асфальтобетонним покриттям на вулицях Давиденка, Поповича в м. Сокиряни Сокирянського району Чернівецької області.

Іншим джерелом фінансування з державного бюджету для Сокирянської об’єднаної громади стали кошти державного фонду регіонального розвитку. З цих надходжень впродовж 2018-2019 років громадою здійснюється реалізація проекту «Реконструкція парку відпочинку в м. Сокиряни Сокирянського району Чернівецької області» на загальну суму 2,7 млн. грн. Від початку року з державного бюджету до бюджету ОТГ надійшло 322,7 тис., а станом на 01.11.2018 освоєно - 222,7 тис. грн. Крім того, проект реалізується на умовах співфінансування з місцевого бюджету у сумі  898,0 тис. грн.

Також, у 2018 році громада отримала 400 тис. грн. із надходжень субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку. За ці кошти здійснюється капітальний ремонт дошкільного навчального закладу “Дзвіночок” в с. Коболчин.

Сокирянська ОТГ одна з  перших громад, яка  уклала договір  про  міжмуніципальне співробітництво із Вашковецькою ОТГ Сокирянського району у формі делегування повноважень в сфері позашкілля у 2017 році.

Отже, варто зазначити, що Сокирянська ОТГ використовує необхідні дієві інструменти децентралізації, які стимулюють розвиток громади.