Представниками облдержадміністрації здійснено робочий візит до Острицької ОТГ

Представниками облдержадміністрації здійснено робочий візит до Острицької ОТГ

Представниками облдержадміністрації здійснено робочий візит до Острицької ОТГ

Сьогодні, 29 листопада 2018 року відповідальними посадовими особами структурних підрозділів облдержадміністрації та представників ЧВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» здійснено робочий візит до Острицької ОТГ, в межах заходів запланованих облдержадміністрацією з метою налагодження співпраці з органами місцевого самоврядування.

Під час зустрічі з посадовими особами Острицької ОТГ обговорили питання щодо використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році. Також, оглянуто об’єкти соціальної інфраструктури, на які спрямовують кошти зазначеної субвенції, стан проведення ремонтних робіт.

В Острицькій ОТГ реалізують чотири проекти на загальну суму 3,6 млн. грн., які фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури, а саме: здійснення енергоефективних заходів в Острицького НВК, капітальний ремонт Годинівської амбулаторії ЗПСМ (з використанням енергозберігаючих заходів), а також приміщень будинку народної творчості та дозвілля в с. Горбова.

Представників громади поінформовано щодо здійснення повноважень у сфері житлово-комунального господарства, надано консультації з питань будівництва, реконструкції об’єктів незавершеного та нового будівництва, об’єктів дорожнього господарства комунальної власності, проведення тендеру на виконання робіт  чи  закупівлю обладнання, тощо. Присутнім наголошено на важливості планування соціально-економічного розвитку, формуванні стратегічних документів для того, щоб отримати можливість в подальшому використовувати інструменти державної фінансової підтримки об’єднаних територіальних громад.

Крім цього, представником Департаменту регіонального розвитку надано  методичні рекомендації щодо створення та функціонування Центрів надання адміністративних послуг,  а також рекомендовано  Острицькій ОТГ взяти участь у третьому раунді відбору учасників Фази Впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою», який розпочався ще з 15 листопада 2018 року.

Представників ОТГ цікавили питання, які стосуються реформування медицини, а саме проекти та заходи, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Одним з напрямів є будівництво амбулаторій в рамках нової мережі первинної медичної допомоги по всій території України. Також Острицька громада в рамках запланованих заходів планує також закупівлю двох реанімобілів.

Чернівецька обласна державна адміністрація підтримує ініціативи територіальних громад області, а практика огляду об’єктів інфраструктури до, під час та після виконання будівельних та ремонтних робіт буде продовжена. Це дасть змогу проводити моніторинг виконання заходів, передбачених проектами, а також інформувати населення про їх реалізацію за кошти державної субвенції, спрямованої на підтримку новостворених об’єднаних громад.