Партнерство з громадою: бюджет участі у Недобоївській ОТГ


  • 28/11/2018
Партнерство з громадою: бюджет участі у Недобоївській ОТГ

Недобоївська сільська рада ОТГ активно залучає громадськість до розвитку громади, участі у бюджетному процесі, надає можливості вільного доступу до інформації, а також забезпечує відкритість та прозорість діяльності місцевої ради. На даний час в громаді діє цільова програма «Бюджет участі Недобоївської об’єднаної територіальної громади», яка встановлює й регулює систему взаємодії органу місцевого самоврядування та жителів громади щодо реалізації проектів за рахунок коштів місцевого бюджету.

Згідно з положенням про Бюджет участі Недобоївської ОТГ загальний обсяг Бюджету участі на 2018 рік становить не менше 100 тис. грн.,  а в подальшому щороку може збільшуватись відповідно до бюджетних надходжень. Розмір коштів на фінансування одного проекту в рамках Бюджету участі на 2018 рік становить близько 20 тис. грн., як і максимальна сума коштів, що виділяється на один населений пункт. Максимальний розмір коштів на один проект кожного наступного року може змінюватися.

Згідно з вимогами до проекту його реалізація повинна здійснюватись в межах одного календарного року, має бути в компетенції органу місцевого самоврядування,  а сфера його реалізації повинна бути публічною. Проект має бути поданий автором проекту відповідно до форми та підтриманий мінімальною кількістю жителів - 10 особами (окрім автора проекту).

Під час формування бюджету участі Недобоївська сільська рада визначила низку пріоритетних напрямків щодо реалізації проектів. Сюди слід віднести  підтримку ініціатив у сфері благоустрою громади, у сфері промоції здорового способу життя, ініціатив, спрямованих на розвиток освітніх, культурних і творчих напрямків, а також громадських ініціатив у сфері енергоефективності та енергозбереження.

На цей час у громаді було  відібрано  5 проектів для реалізації за кошти цільової програми. В с. Недобоївці  завершується створення спортивно-ігрового простору на сільському стадіоні. Також завершується реалізація проекту «Встановлення ігрового майданчика ДНЗ» в с. Долиняни. Крім того, здійснюється закупівля обладнання для облаштування цих майданчиків, що передбачено зазначеними проектами.

Жителі с. Ставчани визначили важливим проект щодо облаштування відпочинкової та дослідницької зони дендрологічного парку.

Громада села Керстенці реалізувала два проекти – проведення заходів із збереження старого кладовища та здійснення капітального капітального ремонту медичного кабінету ДНЗ. Роботи на двох об’єктах повністю завершені.

Переважна більшість проблемних ситуацій, які впливають на життєдіяльність окремого громадянина, громади села, селища чи міста, торкаються питань, які частково чи повністю належать до компетенцій місцевого самоврядування. Тому, об’єднані територіальні громади виходять на новий рівень залучення громадськості на засадах партнерства,  а також спільної відповільності влади та громади за процес самоврядування, що  передбачає собою спільну розробку конкретних рекомендацій, їхнє втілення під час розроблення місцевої політики, розвиток співпраці з мережею органів самоорганізації населення тощо.

Коментарі