На Буковині стрімко зростають показники захворюваності на коронавірусну інфекцію

На Буковині стрімко зростають показники захворюваності на коронавірусну інфекцію

На Буковині стрімко зростають показники захворюваності на коронавірусну інфекцію.

Лише за останню добу фахівці Чернівецького обласного лабораторного центру зафіксували 108 нових випадків. Це найвищий показник за останні два тижні.

Окрім цього, Кіцманський район потрапив до «червоної зони» за рівнем поширення вірусу. Щодня тут по 30-40 нових хворих.

Як зупинити розповсюдження COVID-19 на Буковині та чи готові медзаклади до другої хвилі коронавірусу – про це говорили на засіданні обласного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та з упередження і нерозповсюдження інфекційного захворювання – коронавірусу COVID-19. Очолила його заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак.

«Проведення масових заходів негативно вплинуло на епідеміологічну ситуацію в області. Число хворих на коронавірус збільшується – гряде друга хвиля захворювання. З першою ми зіткнулися у березні, тож знаємо які виклики і завдання нас чекають. Маємо організувати роботу так, аби мінімізувати поширення COVID-19 на Буковині та в майбутньому максимально оперативно реагувати на нові випадки хвороби», – сказала Наталія Гусак.

Під час засідання штабу головний санітарний лікар Чернівецької області Наталія Гопко зазначила, що коронавірус активно поширюється у всіх районах Буковини. Поодинокі випадки фіксують лише на Кельменеччині. Серед лідерів за кількістю хворих – Кіцманський район. Наразі тут заборонено роботу громадського транспорту, кафе, ресторанів, торгових центрів, а також відвідування закладів освіти.

Аби стабілізувати епідеміологічну ситуацію та застерегти інші регіони від віднесення до «червоної зони», Наталія Гусак доручила представникам місцевого самоврядування Кіцманщини посилити тут контроль за дотриманням правил карантину та проходження самоізоляції осіб, які повернулися з-за кордону.

Також Комісія розглянула можливий план дій медичної ланки Чернівецької області в осінній період, коли до коронавірусу додадуться ще й інші гострі респіраторні вірусні інфекції.