Буковинські аграрії за орендовані майнові паї сплатили до регіональної казни майже 25,4 млн грн

Буковинські аграрії за орендовані майнові паї сплатили  до регіональної казни  майже 25,4 млн грн

Розповідає в.о.начальника Головного управлінні ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак та відзначає, орендарі земельних паїв сплатили до казни майже 25,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб з початку 2018 року.

Слід відзначити, в області сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства та інші суб’єкти господарювання використовують 122,1 тис. га земельних паїв мешканців регіону, про що укладені 367 договорів оренди. Найбільша площа паїв, які здаються в оренду, знаходяться в Заставнівському – 22,5 тис. га та Кіцманському – 20,2 тис. га районах. Також, дещо менше земельних паїв орендуються у Новоселицькому – 18,9 тис. га, Кельменецькому – 16,1 тис. га, Сокирянському – 11,7 тис. га, Хотинському – 10,1 тис. га та Глибоцькому – 7,9 тис. га районах.

За оперативними даними наразі найбільше податку на доходи фізичних осіб від оренди надійшло до місцевих скрабниць таких районів, як Заставнівський – 6,9 млн. грн., Кельменецький – 5,1 млн. грн., Новоселицький – 3,9 млн. грн., Глибоцький – 2,5 млн. грн. та Кіцманський – 2,3 млн. грн.

Однак, за підрахунками фіскалів, до кінця цього року передбачається, що місцеві бюджети отримають ще 13,1 млн. грн. ПДФО з орендної плати.

Оскільки, орендарі з орендодавцями земельних паїв розплачуються, як правило, один раз за рік в якому договір оренди земельної ділянки був укладений, то сільськогосподарські підприємства повинні розрахуватися за оренду земельних паїв до кінця поточного року - наголошує Віталій Шпак.

Про це повідомляють в Державній фіскальній службі у Чернівецькій області.