Президент обговорив з підприємцями проблеми бізнесу у Чернівецькій області

Президент обговорив з підприємцями проблеми бізнесу у Чернівецькій області

Розвиток медичного туризму і залучення до нього представників бізнесу на Буковині та в Україні загалом обговорив Президент Володимир Зеленський із підприємцями у Чернівцях.

Підтримка цієї галузі здатна зупинити відтік кваліфікованих медичних кадрів за кордон та привабити в Україну інвестиції. Іноземці охоче приїздять лікуватися до нас, адже послуги тут надають якісні, а ціни – привабливіші, ніж у країнах Європи.

Водночас підприємці, що займаються медичним бізнесом, звернули увагу Володимира Зеленського на проблеми, які існують у галузі. Зокрема, вказали на потребу спрощення процедури податкової звітності за надання медичних послуг і запровадження механізмів пільгового кредитування на купівлю медичного обладнання.

Ректор Буковинського державного медичного університету Тарас Бойчук закликав Володимира Зеленського перенести на місяць термін вступу до українських вишів для іноземних громадян. Через епідемію коронавірусу вони складатимуть випускні іспити пізніше, тож просто не матимуть документів, аби подати їх для вступу. Тим часом, разом із іноземними студентами Україна втратить близько 60 мільйонів доларів, які ті могли б сплатити за навчання.

Також до Президента звернулися буковинські бізнесмени, які займалися пошиттям весільних суконь та текстилю. Однак, через епідемію, їм довелося перепрофілювати виробництво і почати виготовляти захисні маски. Проте держава не викупляє усю їхню продукцію, а на експорт масок за кордон діє заборона.

Володимир Зеленський пояснив, що обмеження на продаж медичних масок за кордон запровадили, бо вони гостро необхідні були в Україні. Він також пообіцяв, що ситуацію вивчать та, можливо, дозволять квотний принцип експорту цієї продукції.

Крім того, під час зустрічі обговорили низку питань, що стосуються підприємницької діяльності регіону. Зокрема, розвиток галузей виробництва, промисловості, торгівлі, введення контрольно-касових апаратів та проблему зменшення кількості робочої сили.