Президент пообіцяв вивчити можливість прямого залізничного сполучення Буковини зі столицею

Президент пообіцяв вивчити можливість прямого залізничного сполучення Буковини зі столицею

У рамках робочого візиту на Буковину Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками різних сфер бізнесу області.

Під час зустрічі голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук презентував концепцію розвитку туризму Чернівецької області в межах президентської ініціативи #МандруйУкраїною.

– Ініціатива Президента України з пожвавлення внутрішнього туризму є надзвичайно актуальною не лише через карантинні обмеження, неможливість чи ускладнення через пандемію закордонного туризму, а передусім тому, що внутрішній туризм є дієвим інструментом об’єднання українського народу. Через знайомство і пізнання одне одного ми наповнюємо наші серця любов’ю до України, повагою до різних регіонів, усвідомлюємо багатство та розмаїття нашої держави. За допомогою регіональних і державних програм популяризації та сприяння екскурсійним маршрутам, ми духовно зшиваємо Україну, – сказав голова ОДА.

Сергій Осачук розповів також, що Буковина має низку проблем, які стримують розвиток туристичної галузі регіону.

– Наша область має багатий рельєф, пам’ятки історії та культури, ріки, сприятливий клімат і вдале розташування. Туристична галузь для нас є однією зі стратегічних. Наша мета – залучити якнайбільше іноземних інвестицій і таким чином збільшити економічний розвиток регіону. В цьому контексті ми маємо низку проблем. Одна з них – це відсутність додаткової залізничної гілки, яка б напряму з’єднувала Буковину з Києвом», – сказав голова ОДА.

У відповідь Президент пообіцяв, що фахівці обов’язково вивчать питання додаткового прямого сполучення Буковини зі столицею.

Сергій Осачук розповів про головні туристичні «магніти» області, серед яких: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, середмістя Чернівців, Хотинська фортеця, Дністровський каньйон та Буковинські Карпати, а також музейні комплекси та гастрономічний туризм. Крім того, він додав, що Чернівецька область – це «європейська вітрина України, але її потрібно добре вимити і гарно яскраво підсвітити», над чим і працює нинішня влада.