Сергій Осачук запевнив, що буковинці, які постраждали від повені, отримають компенсації

Сергій Осачук запевнив, що буковинці, які постраждали від повені, отримають компенсації

Буковина обов’язково отримає кошти, які потрібні людям для відновлення нормального життя після недавньої повені. Усім, хто постраждав від великої води, виплатять компенсації. Про це заявив голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук під час пресконференції.

Він також зазначив, що фінансову допомогу планують надавати не лише за рахунок грошей із державного бюджету, а й через доступні обласні програми.

– Найбільше збитків завдали не наші великі ріки – Черемош, Прут та Дністер. Біда прийшла з маленьких потічків, які зійшли з гір і лісів. Першими під удар потрапили гірські села нашої області у Путильському районі – Підзахаричі, Розтоки, Білий Потік, Конятин. Там зливи завдали серйозних збитків ще 13 та 14 червня. Третій тиждень люди не можуть оговтатися від удару стихії. Дощі спричинили руйнацію такого масштабу, що нам доведеться багато тижнів і місяців відновлювати інфраструктуру та умови для нормального і безпечного життя. Адже є будинки, які у будь-який момент може зруйнувати зсув. Тому нам потрібно зводити нові хати, відселяти людей, і ми будемо цим займатися, так само, які допомагати людям фінансово, – пояснив голова ОДА.

Крім того, він розповів, що Уряд уже виділив Чернівецькій області частину фінансування. Ці гроші отримало Басейнове управління водних ресурсів річок Прут та Сірет, яке згодом розпочне зміцнювати гідротехнічні споруди в області.

Що ж до підрахунку збитків, яких Буковині завдала повінь, то вони ще тривають. За попередньою оцінкою, паводок завдав руйнації на 1,3 мільярда гривень.

Як запевнив Сергій Осачук, обласна влада перебуває у постійному контакті із Урядом і Прем’єр-міністром щодо наступних траншів допомоги. Їх планують спрямувати, в тому числі, і на компенсації людям, які потерпіли від стихії.