Мирослав Заячук поінформував про розвиток освітньої сфери області


  • 23/11/2018
Мирослав Заячук поінформував про розвиток освітньої сфери області

В рамках сьогоднішнього засідання Ради регіонального розвитку заступник голови обласної державної адміністрації Мирослав Заячук зупинився на освітніх питаннях розвитку області.

Він повідомив, що забезпечення доступу до дошкільної освіти є одним з пріоритетних завдань Уряду. Впродовж останніх 3-х років на Буковині відкрито 3 дошкільні установи на півтори тисячі місць. У нас в краї функціонує загалом 381 дошкільний навчальний заклад з 87% охопленням дітей у віці від 3-х до 6-ти років. Цей показник є вищим, ніж пересічно український.

«Водночас актуальними залишаються питання перезавантаженості дошкільних навчальних закладів, в окремих населених пунктах - нестачі місць в садочках, над якими надалі працюватимемо», - зазначив Мирослав Заячук.

Разом з тим, впродовж останніх 3-х років на Буковині відкрито 3 школи на понад 700 місць, також позитивним є відкриття 2-х басейнів, у тому числі, одного у Чернівцях.

Щодо освітньої реформи, зокрема, утворення опорних закладів, нині сформовано 13 опорних закладів освіти в області з відповідними філіями, на які спрямовано 19 млн. грн.

«Разом з тим, продовжується успішне впровадження програми «Шкільний автобус»: можемо стверджувати про забезпечення майже стовідсоткового підвезення буковинських школярів. Також спостерігається позитивна динаміка щодо закупівлі автобусів : впродовж 3-х останніх років придбано 31 шкільний автобус.

Також Мирослав Заячук зупинився на оснащенні шкільних навчальних кабінетів. Так, понад 120 кабінетів за 3 роки отримали нове обладнання на понад 10 млн. грн.

Важливим пріоритетом в освітній сфері як європейської, так і нашої загальнодержавної стратегії є інклюзивне навчання.

З метою забезпечення прав юних буковинців з особливими освітніми потребами Чернівецька ОДА в травні 2018 року підписала Меморандум про співпрацю з Благодійним фондом Петра Порошенка щодо створення в області мережі інклюзивно-ресурсних центрів. На сьогодні створено 13 таких Центрів по області.

Щодо освітньої реформи, заступник голови ОДА повідомив, що у 2018 році Чернівецька область отримала з державного бюджету 69,4 млн. грн. на впровадження «Нової української школи». Завдяки «Новій українській школі» здійснено сучасну перепідготовку майже 2 тисяч буковинських вчителів різного профілю.

Коментарі