Медичним закладам Буковини почали надходити від НСЗУ гроші за лікування пацієнтів із COVID-19

Медичним закладам Буковини почали надходити від НСЗУ гроші за лікування пацієнтів із COVID-19

34 заклади охорони здоров’я Чернівецької області уклали договори із Національною службою охорони здоров’я України щодо надання медичної допомоги пацієнтам із COVID-19.

Про це повідомила заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак.

Зокрема, 18 центрів первинної медико-санітарної допомоги уклали з НСЗУ договори на роботу мобільних бригад, котрі виїздили до хворих та відбирали у них зразки для ПЛР-тестів.

Також договори уклали 11 буковинських лікарень, які працюють із хворими на коронавірус. Одна лікарня зараз очікує на підписання відповідних документів.

Вказані контракти дозволять отримати фінансування на доплату медичним працівникам.

– Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги, який одним із перших в Україні підписав договір із НСЗУ, вже отримав 19 мільйонів гривень за квітень. Це дозволило виплатити усім працівникам надбавку у 300% від посадового окладу, – зазначила Наталія Гусак.

Сьогодні до більшості медичних закладів Буковини почало надходити фінансування від Національної служби охорони здоров’я України за надання допомогти хворим на COVID-19. Зокрема, Глибоцька центральна районна лікарня отримала за квітень близько 4 мільйонів гривень.

– Вдячні управлінським командам медичних закладів та НСЗУ за ефективну співпрацю, яка дала змогу швидко залучити такі необхідні нам гроші, – підсумувала Наталія Гусак.