Чернівецька область увійшла до 7 пілотних областей в межах проєкту «EU4SKILLS»

Чернівецька область увійшла до 7 пілотних областей в межах проєкту «EU4SKILLS»

Чернівецька область увійшла до семи пілотних регіонів, які матимуть можливість побудувати сучасні центри професійної досконалості в межах проєкту «EU4SKILLS».

На Буковині такими центрами стануть три заклади професійної освіти. Це Вище професійне училище № 24 у Заставні, Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки, Професійно-технічне училище № 8 у Чернівцях. Саме вони відповідають пріоритетним напрямкам розвитку економіки регіону. Тут готують перукарів, кухарів, кондитерів, столярів, електрогазозварників, слюсарів із ремонту автомобілів, трактористів, кравців, швачок, туристичних агентів, покоївок, барменів, офіціантів, електромонтерів, токарів, радіомеханіків та інших фахівців, що затребувані на ринку праці в області.

Модернізація мережі закладів професійної освіти відповідно до запитів суспільства і промислово-інноваційного розвитку економіки регіону, оновлення матеріально-технічної бази та підвищення престижності робітничих професій – один із важливих напрямів роботи обласної державної адміністрації. Саме не такій тезі закцентувала увагу заступниця голови Чернівецької облдержадміністрації Ірина Ісопенко під час експертної онлайн-наради «Аналіз пріоритетних секторів, стратегій регіонального розвитку, тенденцій економічного зростання та нових/пріоритетних професій для Чернівецької області».

У нараді також взяли участь експерти програми «EU4SKILLS» та заступник міністра освіти і науки України Петро Коржевський.

Продовжуючи онлайн-івент, директор Департаменту освіти і науки  Микола Харатін відзначив: «Професійна освіта безпосередньо пов’язана з потребами економіки держави, а її якість повинна відповідати сучасним вимогам, адже у ринкових умовах виробництва втримаються на робочому місці лише висококваліфіковані працівники, які досконало володіють сучасною професією, швидко здатні змінювати спеціалізацію, що може стати певним гарантом їх зайнятості».

«EU4SKILLS» – це програма Європейського Союзу для підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Мета її – створення мережі Центрів професійної досконалості, закупівля нового обладнання, підвищення кваліфікації майстрів та викладачів, розробка нових навчальних програм та стандартів для учнів.