Навчальний рік буковинські школярі завершать дистанційно

Навчальний рік буковинські школярі завершать дистанційно

Через продовження карантину буковинські школярі та студенти і надалі здобуватимуть знання дистанційно і так само завершать навчальний рік.

Про це під час онлайн-брифінгу розповіли заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ірина Ісопенко та директор Департаменту освіти і науки Микола Харатін.

Так, цього року 9 клас закінчує 2583 учні, одинадцятикласників у області більш як 5500.

У більшості навчальних закладів останній дзвоник мав би відбутися 22 або 29 травня, однак масові заходи через загрозу інфікування коронавірусом проводити не рекомендують.

Завершиться ж навчальний рік, як і передбачалося, не пізніше 1 липня. Щоправда, це не стосується учнів одинадцятих класів, адже їм іще належить скласти зовнішнє незалежне оцінювання.

– Терміни ЗНО буде перенесено, сьогодні є два варіанти розвитку подій, усе залежить від епідеміологічної ситуації. За першим сценарієм, тестування відбудеться із 25 червня до 17 липня, а навчальний рік у вишах для першокурсників розпочнеться 15 вересня. Або ж ЗНО проводитимуть із середини серпня, тоді вищі навчальні заклади розпочнуть роботу 1 листопада, – зазначила Ірина Ісопенко.

Учителям належить провести підсумкове річне оцінювання навчальних досягнень учнів, а опісля – заповнити табелі. Їх батькам передадуть дистанційно.

До 15 червня випускники дев’ятих класів отримають свідоцтва про базову загальну середню освіту. Охочі вступити до закладів системи професійно-технічної освіти зможуть забрати свідоцтво індивідуально.  

Також, як зазначив Микола Харатін, на початку нового навчального року педагоги відкоригують навчальні плани, щоб систематизувати знання, отримані під час періоду дистанційного навчання.

– Хочу також запевнити вчителів, що їм виплатять заробітну плату, відпускні та оздоровчі, – підсумував директор Департаменту освіти і науки.  

Оформити шкільну документацію, зокрема заповнити класні журнали, учителі можуть після прийняття Урядом рішення щодо послаблення карантинних обмежень.