У закладах професійно-технічної освіти Буковини організовано дистанційне навчання

У закладах професійно-технічної освіти Буковини організовано дистанційне навчання

Карантин – саме той час, коли педагог має чудову нагоду ознайомитися з величезною кількістю платформ та сервісів для дистанційного навчання та обрати саме те, що є найбільш зручним та ефективним. Викладачі закладів професійно-технічної освіти Буковини активно працюють у цьому напрямку.

На сайтах закладів створено вкладки «Дистанційне навчання», де у вільному доступі розміщено всі необхідні матеріали для навчання та посилання на блоги педагогів.

Також забезпечено онлайн-спілкування між учасниками освітнього процесу та проведення теоретичних занять в режимі реального часу. Все це здійснюється за допомогою електронних сервісів Zoom, Moodle, Skype, Google Клас та  Google Forms. Робота з такими сервісами дає  можливість студентам обговорювати вивчений новий матеріал, ділитися своїми думками, враженнями, новими ідеями, а викладачам – перевірити рівень засвоєння нових знань.

Здійснюється систематичне оновлення інформації з переліком інтернет-ресурсів та платформ для дистанційного навчання на сторінці «Профтехосвіта Чернівеччини» у соціальній мережі Фейсбук. Це дає можливість ознайомитися з останніми новинками професійної освіти області.

Не залишається без уваги і професійне зростання педагогів. За допомогою сервісу Zoom для педагогічних працівників ЗПО розпочато тематичні курси «Особистісне професійне зростання педагогічних працівників П(ПТ)О», проведено семінар «Управлінський та методичний супровід як елемент педагогічної логістики розвитку компетентності педагогічного працівника».

Крім того, на YouTube-каналі Департаменту освіти і науки створено список відтворення «Професійна освіта Буковини»

Усі охочі можуть ознайомитися із майстер-класами з тієї чи іншої професії та уроками виробничого навчання. Переглядаючи відео, можна навчитися, наприклад, готувати пряне м'ясо по-буковинськи або усунути несправності увімкнення дальнього світла в автомобілі.